Евакуація з Донецької області: які пільги отримають переселенці

Українці, які евакуюються із Донецької області, можуть отримати щомісячну фінансову допомогу, а також разові виплати від держави на новому місці проживання. Також їм нададуть безкоштовне житло та харчування, гуманітарну, психологічну та медичну допомогу.

Евакуація з Донецької області: які пільги отримають переселенці - today.ua

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розповіли, куди розселятимуть переселенців, і на яку підтримку вони можуть розраховувати.

Перший потяг із мешканцями Донецької області, які евакуювалися, прибув 2 серпня до Кропивницького. Щоб евакуюватися, мешканцям Донбасу слід звернутися на гарячі лінії Донецької ОВВ. Після цього до людини приїдуть прямо додому, допоможуть зібратися та довезуть до місця евакуаці. Насильно змушувати людей евакуюватися проти їхньої волі не будуть - ті, хто волітиме залишитися, повинні підписати заяву про усвідомлення всіх наслідків та персональної відповідальності за своє життя.

Для всіх, хто прибув до Кропивницького, та згодом переїде до інших міст, передбачено безкоштовне житло та харчування, повний соціальний супровід при оформленні допомоги від міжнародних організацій через платформу "єДопомога", виплату щомісячної фінансової допомоги у розмірі 2000 грн, а людям з інвалідністю – 3000 грн. Таку ж суму можна отримати разово на залізничних станціях "Кропивницький" та "Олександрія".

За розпорядженням Кабінету міністрів України від 2 серпня, здійснювати обов'язкову евакуацію мешканців Донецької області будуть у Вінницьку, Волинську, Житомирську, Закарпатську, Львівську та низку інших областей.

Раніше повідомлялося, чому деякі переселенці ще не отримали жодної копійки грошей з початку війни.

ДЖЕРЕЛОubr.ua