На сьогодні курс долара і євро на валютному ринку зрівнялися. Таке сталося вперше за два десятиліття. Але таке співвідношення вартості двох основних світових валют не залишиться сталим. Вже в найближчі півроку євро подешевшає до 0,9 долара. За таких умов українцям краще зберігати свої заощадження в доларах. Але й тут є варіанти.
Зниження вартості євро до 0,9 долара прогнозують майже 70% учасників опитування, проведеного MLIV Pulse. Крім того 84% учасників іншого опитування, проведеного агентством Bloomberg, вважають, що в найближчі півроку економіка ЄС перебуватиме в рецесії, що, звісно, не сприятиме зростанню курсу євровалюти.
Курс євро падає через потужні дестабілізаційні економічні та політичні процеси, які панують зараз у країнах єврозони. Більшість європейських країн не можуть вибратися із російської енергетичної пастки. А тому їхні плани на подальший розвиток власного виробництва та майбутній опалювальний сезон вельми примарні. До цього додалась ще й політична криза, що сталася, також через "російське" питання, в Італії. Отже, чекати на оздоровлення економічного клімату в Європі, а відтак на зростання вартості європейської грошової одиниці наразі – справа марна. А тому найближчим часом євро дешевшатиме.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тому експерти радять українцям за можливості зберігати свої заощадження в доларах. Долар зараз на підйомі. Отож найближчим часом з ним не прогадаєте. Водночас зберігати гроші в панчосі, навіть у доларах, не варто. Найкраще вкласти їх у валютні облігації.
"Кладіть у валютні облігації. Недавно Мінфін підняв ставки на валютні облігації. Зараз 4 відсотки річних - на долари на 6 місяців. А 4,5 відсотка - на річні облігації. Плюс дохід не оподатковується. Таких умов не запропонує жоден банк", - радить фінансовий аналітик Антон Самойленко.
Втім, і гривневі заощадження можна також непогано прилаштувати, вважає експерт. Найкраще – класти їх на короткострокові банківські депозити. Зараз банки пропонують доволі привабливі депозитні ставки, особливо за короткостроковими вкладами.
"Деякі невеликі банки зараз пропонують за депозитами у гривні терміном на 1-3 місяці ставки в 15-20 відсотків річних. Це дає можливість частково вберегти власні гроші від інфляції, а при цьому буде можливість слідкувати за ситуацією і у разі потреби перекладати кошти на інший депозит чи витратити їх кудись", - радить експерт.
Ну і, якщо ви маєте намір придбати якусь дорогу річ (наприклад щось із дорогої побутової техніки), то краще не гаяти часу, а зробити це вже зараз, каже аналітик.
"Купуйте зараз, бо якщо Нацбанк відпустить офіційний курс, то все відразу подорожчає на 25-30 відсотків. Але не думаю, що він прямо відпустить у вільне плавання до кінця року", - зазначив Антон Самойленко.
Що стосується заощаджень у євро, то найкраще їх не чіпати. Все одно вони збережуться краще, ніж ті, що ви тримаєте у гривнях. А крім того, євровалюта має неабияких потенціал. І як тільки Європа оговтається від російського шантажу, євро також почне зростати. Треба тільки трішки почекати.
Нагадаємо, в перший день нового тижня долар та євро в українських обмінниках стали дешевшими. Однак експерти вважають, що це зниження курсу ситуативне, і вже найближчим часом долар може вирости до 40 гривень.