Економія на комуналці: як зменшити рахунки за електроенергію після підвищення тарифів

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 червня зросли тарифи на електроенергію. Тепер побутові споживачі платитимуть за кожну кіловат-годину по 2,64 гривні. Названо прості способи заощадити на рахунках за комуналку.

Економія на комуналці: як зменшити рахунки за електроенергію після підвищення тарифів  - today.ua

Зменшити платіжки за світло можна, знизивши споживання електроенергії. Дотримуючись нескладних правил економного споживання, можна скоротити платежі за світло приблизно на 15%.

Замініть старі лампи розжарювання на сучасні світлодіодні енергозберігаючі. Так, вони дорожчі, проте швидко окупають свою вартість.

Завжди вимикайте світло, коли залишаєте приміщення. Регулярно протирайте плафони та лампочки, тому що пил може "з'їдати" до 20% світла. Вам не доведеться зайвий раз використовувати електрику, якщо в кімнаті будуть чисті вікна – природне освітлення буде кращим.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Кондиціонер – справжній пожирач кіловат. Мінімізуйте його використання завдяки відкритим вікнам у нічний період, а також заштореним вікнам, які допоможуть зберегти прохолоду.

Також слід регулярно розморожувати холодильник. Лід на стінках підвищує енергоспоживання на 15-20%.

Відключайте побутову техніку від мережі, якщо не користуєтеся нею. Електрочайник, телевізор, мікрохвильова піч та інші прилади використовують електроенергію навіть у фоновому режимі.

Не залишайте комп'ютер на день або ніч у режимі очікування. Це можна робити, якщо відходьте від робочого місця ненадовго.

Завжди вибирайте прилади класу А чи А+, завдяки яким можна заощадити до 30-50% електроенергії.

Бойлер слід перевести в економічний режим, а також виконувати техобслуговування пристрою.

Економія на комуналці: як зменшити рахунки за електроенергію після підвищення тарифів

Побутові прилади, розташовані поблизу один від одного, накопичують електроенергію. Забезпечте між ними оптимальну відстань. Холодильник не повинен стояти біля плити, бойлера, колонки чи батареї.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У літній період спробуйте прати у холодній воді. Таким чином можна буде запобігти вицвітанню одягу та заощадити електроенергію.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, на скільки більше українців платитимуть за комуналку після підвищення тарифів за електроенергію.

Головне