Економія електроенергії: скільки потрібно витратити на заміну лампочок, і які обрати

У багатьох областях України запроваджено режим тотальної економії електроенергії. Громадян просять максимально знизити споживання електрики в пікові години увечері, а також усіма можливими способами знизити навантаження на систему електропостачання. Після ракетних атак 10-11 жовтня майже у всіх регіонах країни влада ввела графіки віялових відключень електроенергії, а люди тим часом починають запасатися світлодіодними лампами, ліхтариками, свічками тощо.

Економія електроенергії: скільки потрібно витратити на заміну лампочок, і які обрати - today.ua

Щоб знизити споживання електрики у своєму будинку чи квартирі, експерти радять почати із заміни лампочок (якщо ви раніше не замінили звичайні лампи на економні). Такий крок допоможе скоротити витрати на освітлення приміщень у 8 разів, а окупиться ваш вклад уже на другий місяць користування.

При роботі 5 лампочок потужністю 100 Вт їхнє споживання за день становитиме 2,5 кВт*годину. За місяць це вже 75 кВт*година. Якщо ж протягом цього часу використовувати світлодіодну лампу на 12 Вт (відповідає лампі розжарювання на 100 Вт), то споживання скоротиться в 8,3 рази, і за місяць ви використаєте лише 9 кВт*годину на освітлення.

Світлодіодна лампа потужністю 12 Вт коштує близько 27 грн. Заміна п'яти ламп обійдеться у 135 грн. Таким чином, щомісячна економія становитиме 110 грн.

Економія електроенергії: скільки потрібно витратити на заміну лампочок, і які обрати

За словами голови Асоціації енергоаудиторів України Вадима Литвина, якщо українці прислухаються до цієї поради, то вдасться частично компенсувати скорочення генерації. Це найдешевший спосіб скоротити споживання електрики, і він доступний кожному.

Громадянам радять замінити також усі лампи розжарювання у під'їздах, будинках підвалах, квартирах, на вулиці тощо, на енергоефективні. Не потрібно купувати дорогі світлодіодні лампочки, шукайте виробників дешевше. Головне звертайте увагу на потужність лампочок.

Раніше повідомлялося, як можна зменшити споживання електроенергії морозильною камерою.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com