Дрова в Україні подорожчали вдвічі: хто і як може отримати безкоштовну паливну деревину від держави

Паливна деревина в Україні через війну і попит в Євросоюзі подорожчала цього року вдвічі. При цьому лісові господарства заготовили дров вдвічі менше потреби. Уряд допомагає українцям пережити зиму, надаючи деяким з них безкоштовну деревину. Для цього запроваджено кілька державних програм.

Дрова в Україні подорожчали вдвічі: хто і як може отримати безкоштовну паливну деревину від держави - today.ua

Зокрема, було організовано доставку безкоштовної паливної деревини в райони восьми прифронтових областей: Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської та Чернігівської.

Допомога передбачена в першу чергу найбільш вразливим категоріям населення: людям похилого віку, багатодітним родинам та громадянам з інвалідністю.

На закупівлю та доставку дров для населення уряд виділив для місцевих адміністрацій 563 млн грн. Також було запущено державний онлайн-магазин дров "ДроваЄ". Через нього можна замовляти дрова безпосередньо у державних лісгоспів. Авторизуватись у додатку "ДроваЄ" можна через ДІЯ або банк-ID.На опалювальний сезон одна фізособа може замовити не більше 15 м3 дров.

Є послуга доставки, проте вона доступна далеко не у кожному лісгоспі. Наприклад, якщо замовляти дрова з доставкою на лівий берег Києва, найближчий лісгосп, що пропонує послугу транспортування до клієнта знаходиться за 350 км. В той же час "Бориспільське лісове господарство" чи "Київське лісове господарство" за 15-17 км пропонують лише не колоті дрова на умовах самовивозу за 680 грн/м3 та 1140 грн/ м3 відповідно.

Дрова в Україні подорожчали вдвічі: хто і як може отримати безкоштовну паливну деревину від держави

Також дрова можна придбати особисто в будь-якому з існуючих лісництв. Людина з паспортом може звернутися у лісництво, написати заяву і купити дрова. 

Причини різкого подорожчання дров цього року не лише у недостатніх темпах заготівлі і високому попиті в середині країни, але і в експорті в ЄС, який страждає від високих цін на енергоресурси. В уряді з'явилася ініціатива щодо заборонити на експорт дров в ЄС, але поки це питання відклали. У той же час Угорщина та Греція цього року заборонили вивіз дров, щоб деревини вистачило цивільному населенню. 

Ціни на дрова у різних регіонах України відрізняються. Наприклад, найдешевші дрова другої групи на умовах самовивозу, продаються у Чернігівській області. Їх вартість в межах 600-700 грн/м3. Водночас на заході та півдні країни дрова дорожчі — 1100-1200 грн/м3.

У прес-службі Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ) зазначили, що ціни на дрова формуються за методичними рекомендаціями з формування собівартості продукції, робіт та послуг на підприємствах лісового господарства. Вони включають витрати на заготівлю, штабелювання на верхньому складі (у лісі), і довезення до нижнього складу лісгоспу. До ціни реалізації входить також 20% ПДВ.

Раніше повідомлялося, як можна максимально підвищити тепловіддачу дров.

ДЖЕРЕЛОbiz.censor.net