Цьогоріч лохина стала однією із найдоступніших ягід. Незважаючи на війну та ускладнену логістику, ціни на лохину виявились рекордно низькими. Експерти називають кілька основних причин такого падіння цін і кажуть, що вони будуть нижчими ще на 10 відсотків.
Що відбувається з цінами на лохину, і чому цьогорічний ринок став для фермерів, які зробили на неї ставку, несприятливим, розповідає east-fruit.
Цьогоріч в Україні лохина вродила найкраще з усіх ягід. Через це на ринку пропозиції не бракує. До того ж, є ще й низка інших причин, які призвели до падіння цін на цю сезонну ягоду.
Крім гарного врожаю, експерти називають ще й такі причини:
- плантації лохини, що були закладені фермерами кілька років тому, цьогоріч якраз увійшли у пік плодоношення;
- у сусідній Польщі та в інших сусідів нинішнього року також гарно вродило. Через це на експорт лохини особливо розраховувати не доводиться;
- експорт ягоди утруднений ще й через проблеми з логістикою і високі транспортні видатки;
- через війну різко знизилась купівельна спроможність українців, і вони стали купувати менше ягід.
Усі ці чинники за сукупністю призвели до того, що ціни на лохину знижуються вже місяць поспіль. І для зворотного процесу наразі причин не видно. Навпаки, експерти вважають що вартість цієї ягоди ще не досягла дна. Ще принаймні із тиждень-зо два ціни на лохину падатимуть. Хоча вже й тепер вони на 10-15% нижчі за минулорічні.
"Цього року ягідники, як і експортери іншої агропродукції, мають логістичні проблеми – довго і дорого. Вартість перевезення збільшилась у 3-4 рази порівняно з минулим роком. До того ж географія експорту української ягоди обмежена лише європейським ринком", - каже президент УПОА (Української плодоовочевої асоціації) Тарас Баштанник.
Втім, що для виробника - зло, те для покупця - благо. Експерти кажуть, що ціни на лохину найближчими днями впадуть ще на 10-15%. Отож, готуймо кошики.
До речі, поки ягода дешева, варто було би припасти її на зиму. Адже лохина не лише смачна, але й надзвичайно корисна.