Доступна іпотека під 3% стартує з 1 жовтня: як українці отримуватимуть кредити на житло в умовах війни

В Україні з 1 жовтня стартує програма "Доступна іпотека". Певні категорії українців матимуть змогу придбати житло під 3% річних. В якій черговості видаватимуть житло, і хто має право на пільговий кредит, давайте розберемося.

Доступна іпотека під 3% стартує з 1 жовтня: як українці отримуватимуть кредити на житло в умовах війни - today.ua

Скористатися пільговими умовами купівлі житла вже наступного місяця можуть силовики, ветерани, внутрішньо переміщені особи, медики та педагоги.

Базова вимога банку при кредитуванні фізичних осіб – наявність стабільного джерела доходу у позичальника та термін працевлаштування, як правило, від 6 місяців.

Початковий внесок становить від 20%. Одноразова комісія – 0,5% суми кредиту. Придбати нерухомість за програмою кредитування можна буде як на вторинному, так і первинному ринку.

Доступна іпотека під 3% стартує з 1 жовтня: як українці отримуватимуть кредити на житло в умовах війни

  • Військовослужбовці Збройних Сил за контрактом, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міноборони, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, Держтрансслужби, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, особи рядового та начальницького складу ГС суду операцій Національного антикорупційного бюро, поліцейські та члени їхніх сімей.
  • Медичні працівники (фахівці та професіонали) закладів охорони здоров'я, педагогічні, науковці навчальних закладів державної чи комунальної форми власності.
  • Ветерани війни та члени їх сімей, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім'ї загиблих (померлих) ветеранів війни, визначені статтею 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також сім загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
  • Внутрішньо переміщені особи.

Вже з 2023 року скористатися умовами пільгової програми кредитування матимуть змогу й інші категорії громадян, але за ставкою 7% річних. Кредити також видаватимуться на 20 років.

Раніше повідомляли, що банки спишуть українцям кредити за зруйноване житло.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua