Допомога з безробіття під час війни: як часто потрібно відвідувати центр зайнятості, і що впливає на розмір виплат

Автор: Лобанова Єлизавета

За останні два місяці статус безробітного в Україні набули 85 000 осіб, з них 79 000 українців отримують допомогу з безробіття. У воєнний час заявки на реєстрацію у Державній службі зайнятості приймаються навіть без трудової книжки та документів про освіту.

Допомога з безробіття під час війни: як часто потрібно відвідувати центр зайнятості, і що впливає на розмір виплат - today.ua

Зареєструватися як безробітний можна через "Дію", або особисто звернутися до найближчого центру зайнятості. Допомога безробітним призначається з першого дня реєстрації на підставі відповідної заяви. Розмір допомоги та термін виплати розраховується для кожного індивідуально, залежно від страхового стажу, розміру заробітної плати за останнім місцем роботи та причини звільнення.

Зареєстрований безробітний має кожні 30 календарних днів відвідувати центр зайнятості. Якщо по якихось причинам особисто приходити не вдається, то потрібно принаймні телефонувати, щоб підтвердитип свій намір перебувати у статусі безробітного та не втратити виплати.

Допомога з безробіття під час війни: як часто потрібно відвідувати центр зайнятості, і що впливає на розмір виплат

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

За законом, особи, які не мають страхового стажу (молодь до 35 років), або мають, але протягом 12 місяців до реєстрації він був меншим за 6 місяців, отримують мінімальну допомогу по безробіттю – 1000 грн на місяць. Особи, які мають страховий стаж більше 6 місяців (протягом 12 місяців, що передують реєстрації у центрі зайнятості), отримують допомогу, залежно від розміру заробітної плати за останній рік.

Безробітні, які мали страховий стаж більше шість місяців, але на момент розрахунку допомоги їм неможливо було розрахувати середньоденну зарплату через брак інформації, мають право на виплати у розмірі 1800 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Внутрішньо переміщені особи, яка не мають підтвердженого страхового стажу, можуть отримувати мінімальну допомогу з безробіття протягом не більше 180 календарних днів. Якщо людина звільнилася за власним бажанням, або угодою сторін - протягом 270 календарних днів.

Нагадаємо, кому з українських біженців заборонили працювати дистанційно з-за кордону.

Головне