Допомога по частковому безробіттю: що змінилося у процедурі виплат, і кому відмовлять у компенсації

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні оновили порядок виплати допомоги з часткового безробіття, на яке у 2023 році, за попередніми розрахунками, претендуватиме 21 тисяча українців. У бюджеті на ці витрати передбачено 226 млн грн. При цьому як сам частково безробітний, так і його роботодавець повинні відповідати певним критеріям, щоб претендувати на компенсацію від держави.

Допомога по частковому безробіттю: що змінилося у процедурі виплат, і кому відмовлять у компенсації - today.ua

Так, за новими правилами, перерахування коштів на поточний рахунок фізичній особі-підприємцю або роботодавцю для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюватиметься регіональним центром зайнятості.

Процедуру підтвердження відсутності заборгованості роботодавцями та ФОПами перед державним чи місцевим бюджетами спростили. Тепер податківці та Державна служба зайнятості між собою обмінюватимуться інформацією, і підприємцям не потрібно надавати докази відсутності боргів.

Допомога по частковому безробіттю: що змінилося у процедурі виплат, і кому відмовлять у компенсації

Популярні зараз

У ТЦК назвали альтернативу мобілізації до ЗСУ: “Для тих, хто не чекає повістки“

В Україні рекордно зросли зарплати та кількість вакансій

У ніч з 26 на 27 жовтня в Україні востаннє переведуть годинник

У Парижі офіційно показали новий кросовер Renault 4 E-Tech

Допомога по частковому безробіттю не надається у випадку, якщо щодо роботодавця або ФОП відкрито ліквідаційну процедуру, або він визнає свою неспроможність своєчасно виконувати зобов'язання перед кредиторами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У всіх інших випадках, як наймані працівники, так і ФОП, що втратили під час війни частину свого заробітку, мають право на виплату допомоги по частковому безробіттю. Однак це не означає, що всі категорії осіб серед ФОП гарантовано отримають виплати.

Які умови гарантують виплату допомоги з часткового безробіття

  • Для ФОП робочий час та дохід мають скоротитися не менше ніж на 30%.
  • Для найманих працівників діють ті самі умови щодо скорочення робочого часу та зарплати. Однак є ще одна умова: часткова втрата роботи має охоплювати щонайменше 20% чисельності персоналу.
  • Протягом півроку до війни ФОПом повинні бути сплачені за себе і за своїх працівників всі податкові внески, а також повинна бути повністю виплачена зарплата персоналу.

Раніше повідомлялося, що в Україні збільшили виплати на допомогу з безробіття.