Допомога переселенцям майже виплачена: що сказали тим, хто її не отримав

В Україні вже майже виплачена допомога переселенцям, яка була оформлена через портал "Дія", а також через центри надання адміністративних послуг на місцях. Фінансування виплат за два місяці, березень і квітень, відбувалось п'ятьма траншами. Уже тривають виплати з коштів, які надійшли останнім, п'ятим, траншем.

Допомога переселенцям майже виплачена: що сказали тим, хто її не отримав - today.ua

Про фінансування допомоги, а також про те, як відбуваються виплати, розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Загалом на виплати допомоги переселенцям за два місяці, березень і квітень, було спрямовано понад 5,2 млрд гривень. Минулого тижня до Ощадбанку, через який здійснюються ці виплати, надійшов п'ятий, останній, транш. Його сума становить 1,1 млрд. Решта грошей була виплачена переселенцям раніше. Ощадбанк вже переказує ці гроші на рахунки отримувачів у тих банках, які вони зазначили в своїх заявах.

Нагадаємо, що йдеться про допомогу в розмірі 3000 гривень для дітей та інвалідів і 2000 для дорослих, яку переселенці мають отримати відразу за два місяці – березень і квітень.

Загалом від початку війни в Україні було зареєстровано 2,7 млн внутрішніх переселенців. Близько півмільйона з них подавали заяву про реєстрацію через портал "Дія", решта – через центри надання соціальних послуг, каже Марина Лазебна.

Допомога переселенцям майже виплачена: що сказали тим, хто її не отримав

Більшість із тих, хто подав заяву на виплату допомоги переселенцям, вже її отримали. Водночас, гроші ще прийшли не всім. Тим, хто їх досі не отримав, непокоїтись не слід. Допомогу отримають всі, запевнила міністр. Просто не всі заяви ще опрацьовані. Крім того, ще не надійшли всі заяви, які подавалися в регіонах.

"Тому якщо ви ще не отримали виплату, не хвилюйтесь, ми продовжуємо в травні фінансувати виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за березень та квітень по мірі того, як отримуємо інформацію від областей. Один транш в травні ми вже перерахували, наступного тижня плануємо чергове спрямування коштів людям", - запевнила глава Мінсоцполітики.

Крім того, чиновниця нагадала, що відповідні суми також буде виплачено за заявами від імені малолітніх дітей, які були перевезені не в супроводі їхніх законних представників. Якщо заяву на допомогу таким дітям буде подано до 15 травня, то на них допомогу за березень-квітень також виплатять.

Нагадаємо, "Дія" також відновила виплату допомоги 6500 гривень. Проте тепер її виплачують не тим, хто втратив роботу, а роботодавцям, які працевлаштували у себе переселенців.

ДЖЕРЕЛОmsp.gov.ua