Доплати до пенсій за вік: які суми надбавок передбачені у 2023 році

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські пенсіонери мають право на надбавки до пенсії після досягнення певного віку. На сьогоднішній день, згідно із законом, доплати передбачені для громадян, яким виповнилося 70, 75 та 85 років.

Доплати до пенсій за вік: які суми надбавок передбачені у 2023 році - today.ua

У Пенсійному фонді України розповіли, які надбавки доплачують тим чи іншим пенсіонерам. Зокрема, надбавки у віці від 70 до 75 років становлять 300 гривень. А при досягненні 75 років пенсіонери мають отримувати додатково до пенсії 456 гривень щомісяця.

Після досягнення 75-річного віку суми надбавок не підсумовуються між собою, а підвищуються відповідно до зазначеного показника. Таким чином, пенсіонерам спочатку виплачують надбавку у розмірі 300 гривень, а потім доплату підвищують до 456 гривень.

Найбільша сума доплати передбачена громадянам, які досягли 85 років. Розмір надбавки становить 570 гривень.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Доплати до пенсій за вік: які суми надбавок передбачені у 2023 році

Пенсійний вік для громадян, які мають необхідний страховий стаж, становить 60 років. При цьому, якщо потрібного стажу не вистачає, вони можуть стати пенсіонерами лише у 63 чи 65 років. Потрібний стаж завжди можна докупити і вийти на пенсію у 60 років. Проте розмір пенсії за наявності мінімального стажу буде також мінімальним.

Після березневої індексації середня пенсія становить 5 238 грн, однак у кожній з областей України її розмір відрізняється – від 3997 грн у жителів Тернопільської області, до 7129 грн – у киян.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мінімальна пенсія за віком в Україні залишається на рівні 2093 грн. Для непрацюючих пенсіонерів, які досягли 65 років і мають стаж роботи 30 років у жінок та 35 років у чоловіків, мінімальна пенсія має бути не менше 40% мінімальної зарплати - 2680 грн.

Раніше повідомлялося, що в Україні через війну знизився вік громадян, які виходять на пенсію.