Долар в Україні почне дорожчати вже на початку літа: експерти назвали головну причину

Курс долара в Україні залишається стабільним протягом останніх кількох місяців, але вже на початку літа ситуація може змінитися. На фоні змін із оподаткуванням пального деякі експерти переконані, що американська валюта почне дорожчати.

Долар в Україні почне дорожчати вже на початку літа: експерти назвали головну причину - today.ua

Зокрема, економічний експерт Борис Кушнірук заявив, що при подорожчанні пального може скоротитися на нього попит і, відповідно, попит на валюту, необхідну для покупки. Вартість долара може зрости, якщо Нацбанк відпустить курс, як це було домовлено з МВФ.

Так, зменшення попиту на валюту також вплине на курс, але все ж таки пріоритетним фактором буде рішення НБУ. Саме від регулятора залежатиме, наскільки знеціниться готівкова гривня до долара. При плановій девальвації курс влітку знизиться на 3-5%, проте показники можуть бути вищими. Якщо девальвація станеться пізніше, курс долара залишатиметься в сьогоднішньому діапазоні.

Долар в Україні почне дорожчати вже на початку літа: експерти назвали головну причину

На думку банкіра Сергія Фурси, найбільше вартість валюти найближчого місяця залежатиме від макрофінансової допомоги Україні від країн-партнерів. Навіть якщо "зернову угоду" не буде продовжено, значних змін курсу долара це за собою не спричинить, додав експерт.

Скільки коштує долар 16 травня

У вівторок, 16 травня, готівковий долар у банках України можна продати в середньому за 37,35 грн/долар, а купити за 37,80 гривні.

В обмінниках купують долар США в середньому по 37,44 гривні, а продають за 37,71 гривні.

Раніше повідомлялося, яким буде курс долара до кінця цього тижня.

ДЖЕРЕЛОtelegraf.com.ua