Долар в Україні піднявся до рекордної за тиждень позначки: скільки коштує валюта на фоні чуток про війну

Курс долара в Україні зростає на фоні нестабільної зовнішньополітичної ситуації. Станом на 15 лютого, американська валюта подорожчала на 50 копійок, у порівнянні з попереднім банківським днем - до 28,53 грн/долар.

Долар в Україні піднявся до рекордної за тиждень позначки: скільки коштує валюта на фоні чуток про війну - today.ua

Курс євро також зростає. За останню добу європейська валюта зросла на 35 копійок – до 32,32 грн/євро.

Валюта дорожчає насамперед через побоювання на фоні заяв про можливу широкомасштабну військову агресію РФ проти України. Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що долар не повинен перевищити позначку в 30 гривень, і резервів Національного банку вистачить для того, щоб угамувати паніку громадян.

Шурма припустив, що вартість долара повернеться до позначки 27-27,5 грн за долар через 2-3 місяці. За його словами, українцям не слід вестись на спекулятивний курс і бігти до банків та обмінників. Долар в Україні піднявся до рекордної за тиждень позначки: скільки коштує валюта на фоні чуток про війну Також 15 лютого пройде аукціон Мінфіну, на якому будуть розміщені державні ОВДП. Попит на цінні папери буде низьким. Інвестори, які ще місяць тому охоче вкладали гроші в українські цінні папери, тепер поспішають збути наші ОВДП, обмінявши їх на долари. І це, звичайно, чинить на гривню тиск.

Тільки з початку цього року нерезиденти скоротили свої вклади в українські ОВДП на 13,51 млрд. гривень або фактично на півмільярда доларів.

Раніше повідомлялося, який курс долара очікується в Україні в березні з урахуванням усіх економічних та політичних факторів.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua