Долар стрімко дешевшає: аналітики назвали головну причину зміцнення гривні наприкінці жовтня

Курс долара в Україні стрімко знижується. Причина одна – українці почали продавати валюту, яка у них була на тримісячних депозитах. Станом на 27 жовтня, середній курс купівлі долара у банках становить 39,50 грн/долар, а продають банки валюту за курсом 40,10 грн/долар.

Долар стрімко дешевшає: аналітики назвали головну причину зміцнення гривні наприкінці жовтня - today.ua

На думку радника голови правління "Кредитінвест банку" Василя Невмержицького, з 26 жовтня в українців почали закінчуватись тримісячні валютні депозити, які були куплені на 50 тисяч гривень за курсом міжбанку. Люди побігли продавати валюту та обмінювати її на гривні, через що попит зріс, і курс відповідно знизився.

Крім того, НБУ регулярно поповнює каси банків валютою. Наразі вже немає скарг, що в касі комусь не видали долари, як це було ще місяць тому.

На даний момент гривня залишається досить стабільною, і жодних передумов для її падіння не спостерігається. Зліт курсу долара до 45 гривень, який стався на початку осені, виявився ситуативним, і поступово пристрасті на валютному ринку вщухли. Наразі курс долара коливається близько 40 грн. Курс євро практично зрівнявся з доларом. На сьогоднішній день банки купують євро за 38,40 грн за євро, а продають за курсом 39,50 грн/євро.

Якщо порівнювати сьогоднішній курс банків, то продати американську валюту в ПриватБанку можна за курсом 39,30 грн/дол., купити - по 39,80 грн/дол. Курс долара на карткові розрахунки у банківській установі становить 37,45 грн., євро – 38,46 грн. Нижче долар коштує лише в Універсал Банку та OTP Банку – 38,40 та 39,00 грн/долар.

Долар стрімко дешевшає: аналітики назвали головну причину зміцнення гривні наприкінці жовтня

Із факторів, що стримують подорожчання долара, можна назвати доходи експортерів зерна та фінансову допомогу західних партнерів. При цьому на фоні війни та відтоку інвестицій із країни, а також розрухи в енергетиці, говорити про стабілізацію української національної валюти не можна.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк запустив вигідний доларовий депозит, на який можна розміщувати валюту за курсом 36,57 грн/долар.

ДЖЕРЕЛОunian.net