Долар знизився до мінумуму після вихідних: скільки коштує валюта в банках та обмінниках

Долар в Україні після вихідних подешевшав. У понеділок, 5 травня, курс американської валюти в банках опустився до 37 гривень, а обмінники зранку купували валюту по 36,92 грн/долар. Таким чином, курс знизився до мінімуму з червня 2022 року.

Долар знизився до мінумуму після вихідних: скільки коштує валюта в банках та обмінниках - today.ua

Експерти розповіли, які тенденції чекають на українців цього тижня. Так, аналітик Олексій Козирєв прогнозує, що курс долара в банках найближчого тижня коливатиметься в межах від 36,80 до 38 грн/дол. В обмінниках курс становитиме від 36,90 до 37,85 грн/дол.

Щоб утримувати цей коридор, НБУ витратить від 1,75 до 2,4 мільярда доларів із резервів, зазначає банкір. Утримувати банківський курс на рівні офіційного вдається завдяки міжнародній допомозі.

Експерт очікує, що червень буде напруженим на валютному ринку. Факторами, які впливатимуть на курс, він називає насамперед отримання міжнародної допомоги, а також ситуацію на фронті та інтенсивність реалізації "зернової угоди".

Долар знизився до мінумуму після вихідних: скільки коштує валюта в банках та обмінниках

Банкірка Ганна Золотько, у свою чергу, вважає, що тренд на зміцнення гривні обмежує попит і збільшує пропозицію: ті з українців, хто планував продати долари чи євро, намагаються зробити це якомога раніше. На її думку, до кінця цього тижня вартість американського долара на готівковому ринку перебуватиме в діапазоні 37 – 37,6 гривні за долар.

Раніше повідомлялося, що НБУ запроваджує тотальний контроль над картковими платежами українців.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua