Долар буде дешевшати: експерти розповіли, скільки коштуватиме валюта на початок літа

Курс долара в Україні до кінця травня залишатиметься стабільним, але з початку червня американська валюта може почати дешевшати. Економісти прогнозують, що валюта поступово рухатиметься у бік офіційного курсу – 36,6 грн/долар.

Долар буде дешевшати: експерти розповіли, скільки коштуватиме валюта на початок літа - today.ua

За словами експерта Економічної платформи Олега Гетьмана, зараз якихось передумов для шаленого стрибка долара немає. Тому, на його думку, готівковий курс перебуватиме на тих самих показниках, які є зараз, плюс-мінус 1 гривня в різні боки.

Водночас, експерт простежує тенденцію до зниження готівкового курсу долара. За його очікуваннями, на початку червня він зрівняється з офіційним курсом НБУ у 36,56 грн/долар.

Долар буде дешевшати: експерти розповіли, скільки коштуватиме валюта на початок літа

Такої думки дотримується і банкір Ганна Золотько. Однією з ключових причин падіння курсу долара вона називає "великий системний держбанк", який, очевидно, має можливість забезпечити повне завантаження дозволеного ліміту продажів готівкової валюти населенню. Це не дає можливості спекулятивно налаштованим учасникам ринку розхитати курс хоч би в обмеженому діапазоні, зазначає експерт.

Скільки коштує долар 18 травня

Станом на 18 травня готівковий курс долара в Україні встановився на рівні 37,25 грн у продажу та 37,7 грн у купівлі. Це на 5 копійок дешевше, ніж було на день раніше. Обмінники в середньому купують валюту по 37,2 гривні, а продають – 37,57 грн/долар.

Раніше повідомлялося, що курс долара в Україні може злетіти до 42 гривень.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua