Долар чи гривня: названа найвигідніша валюта для розміщення на депозитах

Автор: Леся Ловіцька

Економісти проаналізували прибутковість гривневих та доларових депозитів. Українцям повідомили, в якій валюті вигідніше зберігати заощадження.

Долар чи гривня: названа найвигідніша валюта для розміщення на депозитах  - today.ua

Фінансисти очікують підвищення популярності гривневих вкладів на 6-12 місяців, за якими пропонуватимуть максимальні відсоткові ставки. Вони звернули увагу на те, що депозити в національній валюті стають вигіднішими, ніж в американській.

Банкір Дмитро Замотаєв зазначив, що нові збільшені депозитні ставки із середини літа почнуть зменшуватися. Він рекомендує громадянам оформляти довгострокові вклади – на 9 місяців або рік.

Директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ вважає, що у другому кварталі 2023 року гривневі депозити стануть прибутковішими.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

Однак НБУ може переглянути підходи щодо розміщення банками коштів на депозитні сертифікати. З цієї причини зараз установи максимально зацікавлені у залученні вкладів терміном від трьох місяців.

"Протягом 2-3 місяців частка гривневих вкладів з розміщенням від 9 до 12 місяців може зрости на 10-15%, і, відповідно, очікується поступове зменшення кількості депозитів до 3 місяців (на 5-6%) та депозитів від 6 до 9 місяців (на 7-8%)", – зазначив Замотаєв.

Нагадаємо, що з четвертого кварталу Нацбанк збирається зменшити облікову ставку, що стане сигналом банківському сектору знизити депозитні ставки.

Долар чи гривня: названа найвигідніша валюта для розміщення на депозитах

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Заступник голови НБУ Юрій Гелетій зазначив, що середній розмір депозитної ставки залежить від ситуації. Регулятор створює умови для збільшення банками строкових портфелів депозитів у гривні. Для цього установам потрібно забезпечити такий рівень депозитної ставки, який цікавий клієнтам та допоможе захистити їх гривневі заощадження від інфляції.

Раніше повідомлялося, що в Україні націоналізують один із найбільших банків. Причиною став прямий зв'язок його власника з Росією.