До правил сплати податку на житло внесено зміни: що потрібно знати, щоб не потрапити в халепу

Автор: Марченко Любов

Громадяни, які володіють зайвою житловою площею, зобов'язані сплачувати податок на житло. Квартира оподатковується у разі, якщо її площа перевищує 60 кв. м. Якщо площа приватного будинку більша за 120 кв. м, власнику такого житла також доведеться сплатити за нього податок. Цьогоріч у правилах сплати з'явилися зміни, які потрібно врахувати.

До правил сплати податку на житло внесено зміни: що потрібно знати, щоб не потрапити в халепу - today.ua

Про зміни в оподаткуванні понаднормової площі житла пише видання napensii.

Серед нововведень варто відзначити оновлену форму декларації. Міністерством фінансів додано оновлено адреси і дати закінчення дії пільг, звісно,  якщо пільги є.

Змінились і правила оподаткування для власників декількох житлових приміщень. Тепер, якщо ви володієте і приватним будинком, і квартирою, але їхня загальна площа не перевищує 180 кв. м, то оподаткуванню житло не підлягатиме.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Є також громадяни, які за будь-яких умов звільненні від сплати податку на зайві квадрати. Йдеться про українців, чиє житло знаходиться у зоні бойових дій або на окупованих територіях. Не оподатковується житло і при умові, якщо громадянин є співвласником житла, а частка будинку, яка знаходиться в його власності, не перевищує 120 квадратів.

До правил сплати податку на житло внесено зміни: що потрібно знати, щоб не потрапити в халепу

Слід нагадати що податок на житло сплачується за попередній рік. Власник зобов'язаний внести кошти протягом 60 днів з моменту отримання квитанції. Функцію оподаткування зайвих квадратних метрів покладено на місцеву владу. Саме органи місцевого самоврядування визначають розмір податку, а кошти, отримані від власників просторої нерухомості, залишаються в місцевому бюджеті та спрямовуються на потреби громади.

Зазначимо що державою встановлено максимальну суму  податку на 1 кв. м. В поточному році вона відповідає 97,5 гривні що еквівалентно 1,5% від мінімальної зарплати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За умови несплати податку на нерухомість власнику житла загрожує штраф. Якщо людина не внесла кошти у 60-денний термін з моменту отримання квитанції, їй буде нараховано штрафні санкції у розмірі 10% від суми податку. У випадку, якщо громадянин не сплатить податок і нараховану пеню у додатковий 30-денний термін, розмір пені зросте до 20%.

Нагадаємо, у 2023 році власники земельних паїв та користувачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення сплачуватимуть новий податок. Українці робитимуть внесок за ділянки площею від 50 соток. Стало відомо, скільки доведеться віддати державі за свій город.

Головне