До Хелловіну – готові: в Україні виросли знатні гарбузи

Автор: Марченко Любов

Цьогоріч в Україні виріс знатний урожай гарбузів. Його ще не всюди зважили та порахували, але вже очевидно: він - кращий за минулорічний. А отже, Україна буде з гарбузами (аби не з гарбузом).

До Хелловіну – готові: в Україні виросли знатні гарбузи - today.ua

Мабуть, в усій Україні не знайти города біля хати, на якому б не красувались восени яскраві жовтогарячі гарбузи. Ця культура невибаглива до агротехніки і дуже цінується як кормова. Та водночас її із задоволенням споживають люди. Адже гарбузова каша або суп не тільки смачні, але й дуже корисні для організму.

Україна посідає друге місце в світі за виробництвом цієї культури, поступаючись першістю лише Китаю.

Торік, у 2020, в нашій країні будо вирощено близько 650 тисяч тонн гарбузів. Це немало, але такий валовий показник виявився на 9% нижчим, ніж у попередньому, 2019, році.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Зменшення обсягів виробництва відбулося як за рахунок скорочення посівних площ під даною культурою, так і зменшення врожайності. Варто відмітити, що гарбузи переважно вирощуються в господарствах населення. На промислові та фермерські господарства припадає лише 2% вирощених в Україні гарбузів", - каже аналітик УКАБ Світлан Литвин.

До Хелловіну – готові: в Україні виросли знатні гарбузи

На жаль, на зовнішньому ринку торгівля гарбузами не дуже розвинена. Хоча, усе ж є країни, які охоче імпортують вирощені в Україні гарбузи. До найбільших імпортерів цього овочу з України належать Великобританія (62% експортної виручки), Румунія (19%) і Молдова (4%).

Та, незважаючи на те, що наші гарбузи шанують і в Туманному Альбіоні, на експорт йде лиш незначна частка вирощеного врожаю. Наприклад, торік пішло лише 2 тисячі тон, що становить лише 0,3% від зібраного валу.

Як буде цьогоріч - невідомо. Та навряд чи Україні вдасться переламати світову тенденцію. А тим часом, цьогорічний врожай обіцяє бути кращим за минулорічний. Причому селянам навіть не довелося збільшувати посівні площі під цією культурою. Просто зросла врожайність. Отже, доведеться нам підвищити внутрішній попит та активніше споживати цей овоч.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим більше, що гарбуз користується популярністю не лише через свої високі смакові якості, а ще й тому, що його широко застосовують в обрядах. Так, українські дівчата підносять гарбуза невдасі-залицяльнику. А ті, хто відзначає Хелловін, який прийшов до нас із заходу і міцно прижився на українському ґрунті, також не уявляють свята без дорідного гарбуза.

Нагадаємо, с гарбуза можна приготувати безліч смачних і корисних страв. Зокрема, омлет із гарбуза з сиром стане смачною вечерею для всієї родини.

Головне