Деяким українцям доведеться віддати частину нарахованої пенсії

Деяким українцям можуть зменшити нараховану пенсію. Причому скорочення виплат сягатимуть 50%. Зменшення виплат слід чекати боржникам, які мають невиплачені борги або мусять сплачувати частину доходу на виконання інших стягнень.

Деяким українцям доведеться віддати частину нарахованої пенсії  - today.ua

Про це нагадують в ПФУ, пише ukranews.

Позбутися частини пенсії можуть громадяни, щодо яких ухвалено судові рішення про сплату боргів, а також є інші ухвали щодо майнових стягнень. Зокрема, виконавчі приписи, постанови та інші документи, що стосуються боргових стягнень.

Отже, якщо пенсіонер має невиплачені борги або певні боргові зобов'язання, то з його пенсії будуть здійснюватися щомісячні відрахування. При цьому пенсіонер має знати, що максимальний розмір відрахувань не може бути більшим за 50%. І такий відсоток вираховується з пенсії не в усіх випадках.

Деяким українцям доведеться віддати частину нарахованої пенсії

Зокрема, можуть вирахувати половину пенсії у таких випадках:

  • на аліменти;
  • на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємства або організації;
  • на відшкодування збитків, які спричинив пенсіонер, завдавши комусь каліцтво або іншу серйозну шкоду для здоров'я, або смерть людини;
  • на повернення переплаченої зарплати у випадках, які передбачені законом.

У решті випадків, наприклад на відшкодування боргів із комунальних послуг, закон дозволяє стягувати не більше 20% пенсії щомісячно.

Водночас, пенсіонери мають знати, що їм можуть зменшити або взагалі скасувати пенсію у випадку, якщо вони подали неправдиві відомості щодо стажу та зарплати, які могли вплинути на нарахування та на сам факт призначення пенсії.  

Крім того, пенсіонерів також можуть змусити сплатити отриману ними субсидію на комунальні послуги, якщо з'ясується, що вони подали неправдиві відомості щодо доходів і видатків своєї сім'ї, та не мали права на субсидію.

Нагадаємо, українці можуть втратити частину своєї пенсії через низькі зарплати, які вони отримують під час війни.

ДЖЕРЕЛОukranews.com