Деяких українців хочуть звільнити від сплати податку на нерухомість: про що потрібно знати власникам житла

В Україні хочуть скасувати податок на нерухомість власникам знищеного чи пошкодженого майна. Даний законопроект №7632 нещодавно був прийнятий парламентаріями і готується до голосування.

Деяких українців хочуть звільнити від сплати податку на нерухомість: про що потрібно знати власникам житла - today.ua

Згідно з документом, податок скасовується незалежно від того, чи нерухомість розміщена на територіях, де ведуться (велися) бойові дії, або чи окупована ця територія.

Щоб узаконити цей пункт, потрібно у Податковому кодексі закріпити норму, яка дозволить не нараховувати та не сплачувати податок на нерухоме майно, яке відрізняється від земельної ділянки, починаючи з місяця, в якому об'єкт було зруйновано. Факт руйнування має бути підтверджено актом огляду об'єкта, складеного органом державної влади (наприклад, ДСНС України або її територіальним органом) або органом місцевого самоврядування.

Власникам нерухомості потрібно мати докази руйнувань майна, щоб не сплачувати податок. Для початку потрібно звернутися до поліції для фіксації факту пошкодження майна, склавши протокол огляду місця події. Потім отримати від ДСНС довідку про пожежу. Обов'язково потрібно мати фото чи відеодокази наслідків руйнувань та скласти акт пошкоджень (руйнувань) з представником органу місцевого самоврядування.

Деяких українців хочуть звільнити від сплати податку на нерухомість: про що потрібно знати власникам житла

На сьогоднішній день податок на нерухомість нараховується на підставі даних держреєстру. Дані в реєстрі оновлюються не відразу, тому власнику вже зруйнованого житла може надходити повідомлення про сплату, і те, що нерухомість може бути зруйнована, не врахується. Новий законопроект має внести ясність у цей процес і зняти податки з українців, чиє житло під час війни було пошкоджено.

Як відомо, податком в Україні оподатковуються квартири від 60 кв. м та будинки від 120 кв. м.

Раніше повідомлялося, які податки мають сплачувати українці в Польщі з українських доходів.

ДЖЕРЕЛОfocus.ua