Девальвація гривні почалась, курс долара зростатиме: іноземці позбуваються українських облігацій

Автор: Марченко Любов

На тижні, що минає, курс долара різко розвернувся на 180 градусів. Перші три дні тижня він, уже звично, падав, а з четверга розвернувся і стрімко пішов угору. Відповідно, деякі експерти заговорили про те, що почалась девальвація гривні, яку прогнозували ще на вересень.

Девальвація гривні почалась, курс долара зростатиме: іноземці позбуваються українських облігацій - today.ua

Ще в середу долар у готівковому продажі коштував 26,35 гривні, а в покупці 26,18. Однак за два дні, у четвер та п'ятницю, він додав у ціні, і вже наприкінці робочого тижня у продажу вартував 26,43 (+8 копійок), а в покупці 26,23 (+5 копійок).

В принципі, поки зростання не таке вже й велике, однак експерти заговорили вже не про ситуативне зміцнення долара, а про початок нової тенденції.

Думки експертів розійшлися

Аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак, зокрема, стверджує, що причин для девальвації гривні як не було, так і немає. Принаймні – у жовтні.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Валюти країн, що розвиваються в цілому не отримують сигналів для падіння, і гривня, зокрема, теж", - каже Орищак.

Девальвація гривні почалась, курс долара зростатиме: іноземці позбуваються українських облігацій

А от його колега, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин, вважає, що зміцнення курсу долара більше схоже на те, що на ринку валют почалась нова тенденція, якої очікували ще на початку осені. Зокрема, девальвації гривні дало хід рішення уряду щодо збереження облікової ставки на рівні 8,5%.

Багато гравців фінансового ринку очікували, що Нацбанк підніме облікову ставку і тим самим зміцнить позиції вітчизняних ОВДП, які інвестори тримають у гривнях. Однак збереження облікової ставки переводить ОВДП у розряд неприбуткових. А тому інвестори намагаються якомога швидше їх позбутися.

"Гравці очікували зміни тенденції, тому збереження облікової ставки дало імпульс як до покупок валюти, так і до утримування валюти продавцями", - каже Андрій Шевчишин.

Таким чином, інвестори-нерезиденти кинулись на ринок спродувати українські облігації та заходились скуповувати долари, поки ті ще дешеві.

Які прогнози на курс долара дають експерти?

Троє з чотирьох експертів, опитаних журналістами одного з українських ЗМІ, кажуть, що курс долара знову падатиме. А гривня залишатиметься міцною.

Навіть більше, Максим Орищак вважає, що долар може впасти навіть під позначку в 26 гривень – до 25,8.

"Середні оцінки курсу продажу готівкового долара оптимістичні та обумовлені стабільністю припливу грошових коштів від економічної діяльності в Україні, податковою амністією, готовністю НБУ підвищувати ставку в майбутньому році, відсутністю попиту на валюту в країні…Тому зміцнення гривні до рівня 25,8 грн / долар в перспективі на листопад враховувати варто", - каже Орищак.

Його колеги, член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин та президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, менш категоричні у прогнозах, але й вони не бачать підстав для зростання курсу долара.

А от Андрій Шевчишин переконаний, що гривня, таки, почала девальвувати, і курс долара почне зростати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відповідно, троє експертів-однодумців, радять поки зберігати заощадження у національній валюті. А Шевчишин вважає, що можна починати скуповувати долари, поки вони ще стрімко не пішли у зріст.

Нагадаємо, курс долара в Україні на минулому тижні встановив річний антирекорд. Нижчим він був лише в березні 2020 року.

Головне