Держслужбовці, медики та комунальники отримають одноразові виплати від держави: названо умови отримання допомоги

В Україні 20 березня був прийнятий важливий закон, згідно з яким родичі держслужбовців, медиків, комунальників та журналістів у разі їх загибелі під час виконання службових обов'язків, отримають 1 млн грн від держави. У другому читанні за документ проголосували 275 нардепів.

Держслужбовці, медики та комунальники отримають одноразові виплати від держави: названо умови отримання допомоги - today.ua

"Закон про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану спричиненими військовою агресією проти України пораненням або загибеллю під час проходження публічної служби, виконання обов’язків на об’єктах критичної інфраструктури та здійснення журналістської діяльності" визначає суми одноразової допомоги особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, працівникам об’єктів критичної інфраструктури, журналістам або членам їх родин:

  • у разі загибелі (смерті), що настала внаслідок поранення (контузії, травми) — 1 млн грн;
  •  у разі встановлення групи інвалідності від III до І, що настала внаслідок поранення (контузії, травми) в розмірі від 200 до 800 тис. грн.

Держслужбовці, медики та комунальники отримають одноразові виплати від держави: названо умови отримання допомоги

Для реалізації Закону державою передбачена можливість залучення додаткових коштів, що надходять до бюджету від міжнародних організацій, донорів, в т.ч. у формі грантів та безповоротної допомоги.

На жаль, під час війні гинуть не лише військові, а й медики, працівники об'єктів державної інфраструктури, та інші цивільні люди, які також ризикують своїм життям, допомагаючи військовим та іншим.

Автори законопроекту зазначали, що під час розробки документу вивчали досвід колег у ЄС, зокрема в Естонії, де утриманці службовця, який загинув під час виконання покладених обов’язків чи протидії загрозі, отримують 20-річну середню заробітну плату загиблого. 

Для прикладу у Латвії, службовцям, крім військових, якщо ті отримали поранення, каліцтво чи іншу шкоду здоров’ю під час виконання обов’язків, але не мають інвалідності, виплачують одноразову допомогу в разі тяжкої шкоди здоров’ю 10 тисяч євро, а в разі ушкодження здоров’я середньої тяжкості – 5 тисяч євро. 

Нагадаємо, в Україні спростили процес подання заяв на призначення одноразової допомоги родичам у разі загибелі чи інвалідності військовослужбовців. 

ДЖЕРЕЛОlb.ua