Держава забрала у Фірташа всі облгази: що буде з постачання газу для їхніх абонентів

Автор: Марченко Любов

Держава забрала під свій контроль усі облгази, що належать опальному олігарху Дмитру Фірташу. 26 операторів газорозподільних мереж, серед яких 20 належать саме Фірташу, перейшли під контроль Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Нові управлінці обіцяють, що для клієнтів цих операторів нічого не зміниться.

Держава забрала у Фірташа всі облгази: що буде з постачання газу для їхніх абонентів  - today.ua

Ця передача обласних і міських операторів ГРМ відбулася в рамках кримінального провадження, яке здійснює Державне бюро розслідувань, йдеться у повідомленні прес-служби ДБР.

Предмет розслідування – безоплатна передача низки газорозподільних систем у користування приватним обл- та міськгазам, яка свого часу була здійснена Міністерством енергетики України. Відповідно до попередньої оцінки, тоді державі було завдано збитку на суму 1,48 млрд гривень.

Два десятки заарештованих облгазів, які об'єднані спільним  брендом "Регіональної газової компанії", що є власністю Фірташа,  охоплюють 70% системи розподілу газу в Україні. Тож не дивно, що пересічних українців найбільше непокоїть, чи не спричинять кримінальні катаклізми перебоїв із постачанням блакитного палива в їхні домівки. Адже й без того нині в житті кожного українця вистачає потрясінь.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

У ДБР запевняють, що абоненти заарештованих компаній не відчують ніяких змін, і що ці активи віддали під контроль держави саме задля того, щоби забезпечити клієнтам облгазів безперебійне постачання енергоресурсу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Відтепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу. Це є надзвичайно важливим питанням національної безпеки, особливо в умовах російської агресії", - наголосили в прес-службі ДБР.

До речі, в наступному опалювальному сезоні Україна має намір обійтися лише газом власного видобутку. Але він завжди покривав лише дві третини від сумарної потреби нашої країни у газі. Втім, експерти припускають, що задумане може вдатися. Адже через масштабну руйнацію на сході країни багато підприємств, що споживали газ, вибули з ладу. З тієї ж причини скоротилося й споживання газу у побутовому секторі. Крім того, частина регіонів зараз знаходиться під окупантами. Отже, якщо всією країною "затягнути паски", то, можливо, вдасться проскочити опалювальний сезон лише на власному газі.