Держава отримає право на вилучення землі, яка перебуває у власності українців

Держава отримає право на вилучення землі, яка знаходиться у розпорядженні українців на правах власності. При цьому землю разом з усіма спорудами, що розташовані на ній, можна буде вилучати навіть без рішення суду.

Держава отримає право на вилучення землі, яка перебуває у власності українців - today.ua

Депутати підготували закон, за яким можна буде відчужувати землю, що перебуває у власності громадян.

Причому землю зможуть забрати навіть у найбільш законослухняних, які нічого й ніде не порушили і нічого нікому не заборгували. Для вилучення земельної ділянки з усіма спорудами, що розташовані на ній, владі не потрібно буде навіть рішення суду.

Втім, так вилучатимуть далеко не всю землю і не в усіх. Забрати земельну ділянку, яка перебуває у чиїйсь власності, зможуть лише в тому випадку, якщо ця ділянка буде необхідна для будівництва або реконструкції об'єктів, що належать до критичної інфраструктури.

Держава отримає право на вилучення землі, яка перебуває у власності українців

Наприклад, якщо проектувальники вважатимуть за доцільне побудувати на вашій ділянці електростанцію, або прокласти транспортну магістраль або якийсь трубопровід. Загалом, у всіх таких випадках закон віддає перевагу громадським інтересам перед особистими, і тому вилучення землі буде абсолютно законним.

"Ця норма справді страшно звучить, але до певної міри вона необхідна для відновлення держави", - зазначає юрист Олександр Моргун.

При цьому землевласнику все ж таки компенсують вартість його земельної ділянки і тих будівель, які були на ній споруджені. Для цього проводитиметься експертна оцінка об'єктів нерухомості, відповідно до результатів якої і визначать розмір виплат.

Нагадаємо, українцям радять терміново перевірити свої документи на землю, оскільки може бути проблема з реєстрами.

ДЖЕРЕЛОznaj.ua