Держава дасть гроші на підготовку 60 тисяч нових IT-спеціалістів, - Шмигаль

Автор: Марченко Любов

В Україні держава зобов'язується дати гроші на підготовку 60 тисяч нових ІТ-спеціалістів. Молоді і не дуже молоді люди зможуть отримати державний грант для навчання на курсах із підготовки фахівців для ІТ-галузі. Крім того, держава фінансово підтримає стартапи в цій галузі на початку їхньої розробки.

Держава дасть гроші на підготовку 60 тисяч нових IT-спеціалістів, - Шмигаль - today.ua

Про такі найближчі перспективи вітчизняної ІТ-галузі розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами очільника уряду, Україна і так не пасе задніх у сфері ІТ ні за кількісним складом  спеціалістів, ні за якістю їхніх розробок. Так, лише за минулий рік в українську ІТ-галузь прийшло близько 50 тисяч новобранців. Однак ринок ІТ-послуг, який надає Україна, дуже великий, і робота на ньому знайдеться всім. Отже сьогодні немало українських компаній такого профілю відчувають брак спеціалістів.

При цьому ІТ галузь потребує мінімальних затрат в основні фонди. Це не завод, який потрібно побудувати з нуля і вкласти в його запуск  мільйони доларів. Натомість галузь ІТ показала свою високу ефективність при мінімальних вкладеннях.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Держава дасть гроші на підготовку 60 тисяч нових IT-спеціалістів, - Шмигаль

Отже уряд має намір уже цьогоріч профінансувати підготовку 60 тисяч нових ІТ-спеціалістів. Для цього держава виділить гранти, які можна буде витратити лише для навчання на ІТ-курсах.

"Українці, які бажають отримати кваліфікацію junior developer або графічний дизайнер, або іншу технічну спеціальность матимуть змогу отримати грант, який можна буде витратити лише на навчання на ІТ-курсах. Держава виділить фінансування для 60 тисяч українців, які зможуть після цього знайти роботу в цій сфері", - поділився планами Шмигаль.

Ще один напрям підтримки IT-галузі – співучасть держави у фінансуванні галузевих стартапів.

"Український Фонд підтримки стартапів буде викуповувати частку в новостворених компаній. Цільова аудиторія програми — це ІТ-підприємці-початківці, які мають ідею створення технологічного стартапу та шукають фінансування на стадії створення тестової моделі. Гроші можна направляти лише на розвиток, найм співробітників, підготовку моделі та початкове фінансування", - повідомив прем'єр-міністр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Незважаючи на фінансову скруту, держава готова виділити на це 10 мільярдів гривень. Пріоритет матимуть компанії, що орієнтовані на експорт.

Нагадаємо, незважаючи на війну, зарплата українців, що зайняті в сфері IT, майже не зменшилась. Водночас у багатьох інших сферах  заробітки впали майже вдвічі.

Головне