Дефіцит гречки в Україні: коли крупа знову з'явиться у магазинах

В Україні вже кілька днів практично немає у продажу затребуваного продукту. Гречка опинилася у дефіциті через небувалий попит. Стало відомо, коли улюблена крупа українців повернеться на полиці магазинів.

Дефіцит гречки в Україні: коли крупа знову з'явиться у магазинах - today.ua

У нашій країні спостерігається ажіотаж навколо солі та гречки. Жителі України зробили запаси – і тепер ціни на вказані товари злетіли. Старший аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин повідомила, що минулорічний урожай гречки забезпечив 83% внутрішнього споживання. За її словами, нестача крупи у торгових мережах – тимчасове явище, і з появою нового врожаю проблема зникне.

"Практично кожна сім'я виробляла запас гречки не на один місяць. Це призвело до стрімкого зростання ціни та зміни обсягів продажу, коли за місяць викупили обсяги 3-4 місяців", - пояснила експерт.

За даними Литвин, раніше в Україні нестача власної гречки компенсувалася постачаннями з Росії та Казахстану. При цьому імпорт із Росії знижувався з кожним роком. А після повномасштабного нападу країни на нашу, про торгівлю з агресором не може бути й мови.

Дефіцит гречки в Україні: коли крупа знову з'явиться у магазинах Дослідник не прогнозує тривалого дефіциту гречки, оскільки у більшості країн світу вона не користується популярністю. Крупа потрібна на території СНД і частково у Китаї. Ці країни можуть експортувати її. При цьому в Україні планують зібрати більший урожай гречки, ніж минулого року.

"Вже засіяно 57 700 га гречки – це 70% посівних площ 2021 року. Посівна ще триває, і це не фінальні цифри: темпи цього року вищі за минулорічні", – резюмувала Світлана Литвин.

Нагадаємо, нещодавно інший експерт назвав причину різкого стрибка цін на гречку в Україні.