Дачники та городники можуть отримати штрафи за зрив однієї з рослин: кому загрожує покарання

Українців штрафуватимуть на тисячі гривень за зрив та продаж однієї популярної рослини. Причому штраф можна буде отримати, навіть якщо вирощувати цю рослину на своєму ж городі.

Дачники та городники можуть отримати штрафи за зрив однієї з рослин: кому загрожує покарання - today.ua

З приходом весни в полях та лісах уздовж річок та водойм з'являється черемша. Це вітамінна зелень, якою з кінця березня завалено ринки. Багато хто любить готувати салат із черемші та іншої зелені, її використовують для приготування також пирогів, додають у супи, м'ясні страви.

Продається в магазинах і насіння черемші, тому багато українців, які мають городи, сіють її так само як петрушку, салат, руколу, салат та іншу зелень.

Однак ця рослина внесена до Червоної книги України, тому за її зривання та продаж передбачені штрафи від 1700 до 3650 грн.

Дачники та городники можуть отримати штрафи за зрив однієї з рослин: кому загрожує покарання

Таким чином, якщо людину затримали у лісі, коли вона зривала черемшу, тоді їй загрожує штраф від 510 до 850 грн. При цьому додатково потрібно буде віддати по 62 грн. за кожну цибулину. Також діють штрафи за продаж червонокнижної рослини від 1700 до 3650 грн.

В Україні також діють штрафи за зрив конвалії та крокусів. Ці рослини також знаходяться на межі вимирання та внесені до Червоної книги.

Раніше повідомлялося, що українці можуть отримати багатотисячні штрафи за спалювання сухої трави, листя та сміття.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com