Українців, які мають городи, хочуть обкласти податками. Зокрема, народні депутати планують зменшити розмір ділянок для ведення особистого господарства. Якщо зараз за законом можна володіти ділянкою землі до 2 га, вирощувати на ній продукцію, продавати її і не платити податки, то новим законопроектом передбачається обмежити площу неоподатковуваної ділянки до 50 соток, а за все, що понад, потрібно буде доплачувати.
У документі наголошується, що платити податок будуть навіть ті, хто вирощує овочі та фрукти не на продаж, а для своєї сім'ї. А це близько 80% усіх землевласників в селах. Решта таємно передають свою землю сільгоспвиробникам, і близько 8-10 млн га української землі в рік обробляються "в тіні", без сплати всіх податків. Незабаром за кожен гектар понад 50 соток українців зобов'яжуть платити податок в розмірі 5% від оціночної вартості землі. За підрахунками фахівців Київської школи економіки, в середньому по Україні це вийде близько 1500 грн. з гектара, однак ця сума залежить від регіону. Крім того, якщо окреме домогосподарство вже платить податок на землю, то його сума буде вираховуватися з нового податку і платити доведеться тільки різницю.
Податки дачників істотно поповнять скарбницю місцевих бюджетів. За рік сума може досягти 60 млрд гривень. З них, за даними Українського клубу аграрного бізнесу, близько 27 млрд гривень оплатять сільгоспвиробники.
Дрібний бізнес після прийняття податкових змін може почати поступово вимирати. Селянам, які зараз реалізовують продукцію з невеликих ділянок, буде вигідніше не працювати на землі самостійно, а здавати її в оренду.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше в уряді розповіли, які ділянки можна буде продавати і купувати після відкриття ринку землі з 1 липня.