Cтало відомо, чому “молодим“ пенсіонерам платять вищу пенсію, ніж старшим

Автор: Марченко Любов

Пенсіонери "у віці" нерідко ремствують, що їхня пенсія значно нижчf за ту, яку отримують їхні молодші колеги, що вийшли на пенсію пізніше. Хоча на роботі вони обіймали однакові посади, і стаж мають практично однаковий. Проте у "молодих" пенсіонерів" пенсія значно вища.

Cтало відомо, чому “молодим“ пенсіонерам платять вищу пенсію, ніж старшим - today.ua

Чому так виходить, спробувала пояснити міністр соцполітики Оксана Жолнович у своєму Telegram-каналі. Заодно чиновниця розповіла, що уряд намагається виправити цю ситуацію, і вже над цим працює.

Отже, Оксана Жолнович роз'яснила, що в самому механізмі індексації пенсій, який мав би щороку враховувати інфляцію і підтягувати старі пенсії до нового справедливого рівня, закладено хибний алгоритм. Тобто, ті збільшувальні коефіцієнти, які застосовуються при оновленні пенсії, працюють, але працюють недостатньо. Таким чином виходить, що з кожним роком розрив між тими пенсіями, що були призначені раніше, і тими, які призначені зараз, зростає.

"На жаль, чинним законодавством занижений розмір індексації пенсій. Ми це розуміємо і працюємо над тим, щоб це виправити. Щоби більш справедливо вираховувати коефіцієнти, від яких залежить, яку пенсію людина отримує", - пояснила чиновниця.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

Cтало відомо, чому “молодим“ пенсіонерам платять вищу пенсію, ніж старшим

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, в  уряді обіцяють, що в наступному році при індексації пенсій вже буде враховано новий механізм, і виплати старих і нових пенсіонерів вирівняють.

Принаймні, так пообіцяв на днях прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Щоправда, сама Оксана Жолнович була більш обережна у прогнозах. Вона заявила, що наразі ще взагалі не можна достеменно сказати, буде у 2024 році індексація чи ні. Це залежатиме від наших закордонних партнерів.