Чиновникам в Україні з 1 січня збільшать зарплати: які оклади почнуть отримувати держслужбовці та судді

Чиновникам в Україні з 2022 року збільшать зарплати, незважаючи на те, що уряд обіцяв знизити оклади деяким представникам найвищої управлінської ланки.

Чиновникам в Україні з 1 січня збільшать зарплати: які оклади почнуть отримувати держслужбовці та судді - today.ua

Посадові оклади українських чиновників уже із січня збираються підвищити на 9%. При цьому мінімальний розмір окладу встановиться на рівні не нижче за два прожиткові мінімуми, тобто 4962 грн. Це на 9,3% вище, ніж зараз (4540 грн).

Керівники центральних держорганів, згідно з проектом постанови Кабінету міністрів, отримуватимуть у 2022 році оклади у 41 300 грн (9,3%). Це зокрема стосується керівників апарату Верховної ради, Секретаріату Кабміну, Офісу президента, апарату РНБО, ЦВК, Рахункової палати, Конституційного суду, Офісу генпрокурора.

Глави міністерств, а також центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом отримуватимуть оклади на 9,2% більше – це близько 36 700 грн.

Простий спеціаліст держорганів у районних установах отримуватиме мінімальний оклад без надбавок у розмірі 4962 грн. У працівників міністерств зарплати стартують від 8500 грн.

Для провідних спеціалістів "на місцях" пропонуються оклади 5100 грн. У міністерствах провідні спеціалісти отримуватимуть 9200 грн окладу (без надбавок).

Нагадаємо, що зарплата держслужбовців в Україні складається з окладу, доплат та надбавок, премій та матеріальної допомоги. Доплати та надбавки можуть бути дуже суттєвими. Наприклад, за високі досягнення праці та виконання особливо важливої роботи можуть додати 50-100% від окладу, за вислугу років – до 40%, а знання іноземних мов – до 25%.

Також держслужбовцям покладено премії за підсумками роботи та з нагоди свят та ювілейних дат. Вони виплачуються з призначеного для цього фонду, який становить не менше 10% усіх окладів плюс гроші, зекономлені на робочих місцях, що порожні. Ніхто не скасовує і "тринадцяту" зарплату.

Раніше повідомлялося, що уряд обіцяє вже наступного року збільшити мінімальні зарплати медикам до 20 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com