Після чергової масованої ракетної атаки по об'єктах цивільної та критичної інфраструктури багато українців 31 жовтня залишилися без світла. У такий непростий час важливо мати вдома не лише свічки та ліхтарики, але й альтернативні засоби для освітлення приміщень, адже не відомо, наскільки тривалими можуть бути відключення світла у сьогоднішніх реаліях.
Світлодіодні стрічки-наклейки
Світлодіодна стрічка – це гнучка монтажна плата, на якій рівновіддалено один від одного розташовані світлодіоди. Зазвичай ширина стрічки становить 8 чи 10 мм, товщина (зі світлодіодами) 2-3 мм.
Світлодіодна стрічка працює від постійного струму і підключається до джерела струму з постійною напругою 12 В, іноді 24 В і 5 В. Якщо немає електрики, така стрічка може живитися від акумулятора. Головне розрахувати, щоб вихідна напруга батареї не перевищувала робочої напруги світлодіодної стрічки. В іншому випадку це призведе до незворотного пошкодження світлодіодної стрічки.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У чому переваги такого джерела освітлення? По-перше, це низьке споживання, надійність (порівняно з традиційними лампами розжарювання та люмінесцентними лампами, світлодіоди мають більший термін служби) та простота монтажу. Таку стрічку можна без проблем приклеїти самостійно на будь-які поверхні. Наприклад, на робочій зоні на кухні, у ванній біля умивальника, над робочим столом, тощо.
Світлодіодні ліхтарі
Світлодіодний ліхтар є портативним пристроєм для освітлення. Він споживає мінімум енергії. Ліхтарики на світлодіодах дуже компактні та максимально економно витрачають електроенергію з акумулятора або батарейки. Коштують такі ліхтарі недорого. Ліхтарики з лампами розжарювання обійдуться значно дорожче.
Гірлянди на батарейках
Ще однією альтернативою свічкам є гірлянда на батарейках. Таке джерело світла може працювати до 2-3 днів. Все ще залежить від батарейок. Від недорогих батарейок світлодіоди горять 24 години яскраво, потім 48 годин – у режимі загасання. У будь-якому випадку, якщо вибрати економний режим, то така гірлянда врятує вас, якщо ввечері відключать світло.
Раніше повідомлялося, як правильно вмикати побутові прилади після відновлення електрики, щоб не зашкодити техніці.