Чоловікам в Україні обмежили виїзд із міст: кому потрібно отримати дозвіл від військкомату

Мобілізація в Україні попередньо триватиме до 23 серпня. До цього часу виїжджати з країни можуть лише деякі категорії чоловіків, які не підлягають призову на військову службу. Проте, 5 липня Генштаб ЗСУ повідомив про посилення виїзду чоловіків не лише за межі країни, а й місця свого проживання. Виїзд із міст громадян призовного віку контролюватимуть військкоми.

Чоловікам в Україні обмежили виїзд із міст: кому потрібно отримати дозвіл від військкомату - today.ua

Відповідно до норми Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", який діє з 1992 року, у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов'язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Підставою для виїзду за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час для призовників, військовозобов'язаних та резервістів є дозвіл керівника районного (міського) військкомату за місцем перебування на військовому обліку.

Отримати дозвіл за межі свого населеного пункту у воєнний час зможуть:

  • призовники, яким надано або мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, терміном до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
  • особи призовного віку за наявності поважних причин терміном до 30 діб;
  • військовозобов'язані та резервісти, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на строк до одного року, за наявності документів, що підтверджують, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • військовозобов'язані та резервісти, заброньовані на період мобілізації та воєнний час, на строк до 30 діб, але не пізніше дати закінчення строку дії посвідчення про відстрочення від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витримку за наказом Міністерства економіки України про бронювання.

Дозвіл видається терміном від 30 діб до року залежно від категорії військовозобов'язаного. До осіб, які систематично перетинають адміністративні кордони у зв'язку зі службовою чи особистою необхідністю, застосовуватимуться окремі вимоги. Про них повідомлять згодом.

Раніше повідомлялося, які існують види повісток під час мобілізації, та де їх можуть вручити.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua