Черешня в Україні продається дешевше, ніж минулого року: яка ціна на ринках

В Україні почали достигати ранні черешні. На ринках Ужгорода вже з'явилися ранні ягоди, і коштують вони дешевше, ніж у минулому році.

Черешня в Україні продається дешевше, ніж минулого року: яка ціна на ринках - today.ua

Закарпатські черешні називають маюшки, бо достигають у маю, тобто у травні. Ранній врожай місцеві зібрали у найтепліших районах – на Виноградівщині, Берегівщині, Іршавщині, Мукачівщині.

У місцевих ціни нижчі, у перекупщиків - на 20-30% вище. У середньому цьогорічні ціни на черешню поки нижче за минулорічні. Так, кілограм черешні коштує від 60 до 100 грн.

Незважаючи на доступні ціни, місцеві купують черешню неохоче. Під час війни у людей немає зайвих коштів на фрукти та ягоди, тоді як багато хто з них залишився без квартир.

Чи зберуть в Україні урожай черешні, поки не відомо. Адже багато дерев розташовано саме у Херсоні та Мелітополі, де тривають активні бойові дії. Погода у травні доволі дощова, що теж не дуже добре для кісточкових.

Черешня в Україні продається дешевше, ніж минулого року: яка ціна на ринках

Сади черешні на неокуопованих територіях, таких як Дніпропетровщина та Миколаївщина, обстріляні касетними боєприпасами, і не всі з них розірвалися. Інші області, що не піддавалися інтенсивним обстрілам, потерпають від нестачі персоналу для збору врожаю, частина якого евакуювалася, частину – мобілізували в армію.

Таким чином, українську черешню може нікому буде збирати. Попри це є надія, що українці зможуть посмакувати цього року ягодами.

Раніше повідомлялося, що ціни на полуницю вже у травні рекордно знизяться.

ДЖЕРЕЛОagronews.ua