Тисячі українців не зможуть вчасно вийти на пенсію: як зміняться вимоги щодо стажу

Щороку кількість пенсіонерів в Україні скорочується на 150-300 тисяч осіб, проте дефіцит Пенсійного фонду продовжує зростати. Це може призвести до того, що ще під час війни багато пенсіонерів залишаться без виплат, не кажучи вже про те, що буде після закінчення військових дій.

Тисячі українців не зможуть вчасно вийти на пенсію: як зміняться вимоги щодо стажу - today.ua

Так, з 2021 року дефіцит ПФУ збільшився з 195,3 млрд грн до 200,6 млрд грн, насамперед через скорочення кількості платників податків. Коли під час війни тисячі людей залишилися без роботи, то податків до бюджету почали надходити ще менше. При цьому умови виходу на пенсію з кожним роком погіршуються.

У 2022 році українцям необхідно мати 29 років трудового стажу, щоб вийти на пенсію у 60 років, а у 2023 році – вже 30 років. Вже після 2024 року багато громадян не зможуть вчасно вийти на пенсію, оскільки їм не вистачатиме стажу. Тисячі українців не зможуть вчасно вийти на пенсію: як зміняться вимоги щодо стажу Проте за бажанням стаж можна докупити. Нерідко так трапляється, що людині не вистачає зовсім небагато, лише місяць-два страхового стажу, щоб вчасно вийти на пенсію. Щоб зарахувати до страхового стажу неповний місяць роботи як повний, доплата до суми страхового внеску за раніше відпрацьований неповний місяць визначається виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати.

Раніше повідомлялося, чому сотні тисяч українців не отримають у червні пенсії та соцвиплати.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua