Часник в Україні подорожчає і буде у дефіциті: як зміняться ціни на овоч до кінця 2021 року

Часник в Україні буде у дефіциті через поганий урожай. На сьогоднішній день фермери розпродали майже весь часник, який зібрали цього року. За кілограм овочів на базарах вже просять від 60 до 130 грн, а ближче до нового року ціни ще більше поповзуть вгору.

Часник в Україні подорожчає і буде у дефіциті: як зміняться ціни на овоч до кінця 2021 року - today.ua

В "Асоціації виробників часнику України" розповіли, що дефіцит часнику виник через дощову осінь, заморозки, а потім — посуху. Ці чинники негативно вплинули на врожай по всіх областях країни.

Найбільші українські виробники вже реалізували 80-90% часнику. Наразі ціни стартують від 60 грн/кг, але в Асоціації прогнозують найближчими місяцями стрибок цін на український часник до 100 грн/кг. Часник в Україні подорожчає і буде у дефіциті: як зміняться ціни на овоч до кінця 2021 року Дефіцит вітчизняного часнику українські аграрії покриватимуть поставками з Узбекистану, адже з поставками китайського часнику сталися перебої.

На ринках Києва часник вже в середньому коштує 100 гривень за кілограм, а в деяких випадках і 130 грн., а в супермаркетах середня ціна часнику сягає 87 гривень за кілограм.

Жовта цибуля в Україні також стрімко почала дорожчати наступного тижня. Фермери пояснюють підвищення цін першими заморозками. Зберігати цибулю на відкритому повітрі та в необладнаних приміщеннях вже неможливо. А обладнаних овочесховищ в Україні вистачає. Саме тому ціна на цибулю, втім, як і на інші овочі, вже не падатиме, а тільки ставатиме більше.

Раніше повідомлялося, коли та як садити восени часник, щоб навесні зібрати добрий урожай.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua