Українці, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, все одно мають право на оформлення субсидії. За законом житлова субсидія призначається у разі наявності заборгованості, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості.
Житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад 3 місяців заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, термін позовної давності якої не закінчився та загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень). Щодо укладення договору про реструктуризацію споживачам слід звернутися до постачальників відповідних комунальних послуг.
Договір реструктуризації слід укласти вчасно
Зазвичай договір реструктуризації укладається на кілька місяців або навіть більше, ніж на рік, протягом яких боржник рівними частинами виплачуватиме свій борг за комуналку. При цьому, звичайно, не можна забувати і про поточні платежі, щоб не накопичувалася нова заборгованість.
Слід також пам'ятати, що договори реструктуризації мають бути укладені протягом двох місяців від початку опалювального сезону. Якщо боржник укладеться в цей термін, то в такому разі субсидія буде призначена йому заднім числом, з початку опалювального сезону. Якщо ж договори про реструктуризацію будуть укладені більш як через два місяці після початку опалювального сезону, то субсидію дадуть лише з дня укладення договору.
З 2021 року подавати документи на перерахунок субсидій українцям не потрібно. Нормативи, відповідно і виплати, будуть збільшені автоматично всім попереднім субсидіантам.
Раніше повідомлялося, що українцям, опинившись у "червоних" зонах, збільшать субсидії у півтора рази.