Борошно та крупи в Україні стрімко дорожчають: які області лідирують за цінами

Основні продовольчі товари в Україні стрімко дорожчають. За останній місяць лідерами по зростанню цін стали м’ясо, молочні продукти, молоко та овочі. Але особливо зросли в ціні борошно та крупи.

Борошно та крупи в Україні стрімко дорожчають: які області лідирують за цінами - today.ua

Аналіз цін в Україні показав, що рекордсменами по зростанню цін на основні продовольчі товари в Україні стали: Херсонська, Черкаська, Миколаївська, Сумська та Тернопільська області, де скачок відбувся на 10,3-13,1%.

У Тернополі і Сумах найбільше подорожчали свинина, гречка та просо. У Херсонській та Хмельницькій областях - цукор, пшеничне борошно, курятина. На Житомирщині та Закарпатті зросли ціни на просо та молочні продукти.

Загалом по Україні ціни на пшеничне борошно виросли на 17%, гречану крупу - на 27%, на просо - на 35%.

Борошно та крупи в Україні стрімко дорожчають: які області лідирують за цінами

Від початку війни також помітно зросли ціни на свинину (10%), молоко (9%), вершкове масло (12%), цукор (7%) і рослинну олію (13%).

Основними причинами підвищення цін на продукти стали зростаючі світові ціни на продовольство і енергоносії, спричинені масштабними інфраструктурними руйнуваннями, збільшенням витрат на логістику, збоями в операційній діяльності та поставках в Україну.

Раніше повідомлялося, що буде з цінами на сіль в Україні після того, як продукт почали масово розкупати.

ДЖЕРЕЛОagronews.ua