Фінансові борги в Україні передаються у спадок. У Міністерстві юстиції нагадали, які борги можуть переходити спадкоємцям. Згідно з законом, перед тим як отримати спадщину, потрібно прийняти і розплатитися з боргами померлого родича.
Таким чином, разом з правами до складу спадщини входять обов'язки, які на момент відкриття спадщини належали спадкодавцеві і не припинилися після його смерті.
Зокрема, спадкоємцям переходять борги по будь-яким цивільно-правовим договорам (кредити, іпотеки, оренда житла з подальшим викупом, тощо), заборгованості з відшкодування матеріального збитку, або моральної шкоди, якщо є рішення суду, винесене за життя спадкодавця; борги по виплаті неустойки у вигляді штрафів і пені, а також комунальні борги за ту нерухомість, яка дісталася спадкоємцю. Спадкоємець зобов'язаний взяти на себе також боргові розписки, якщо є рішення суду про необхідність виплати боргу.
Після смерті боржника відбувається заміна його в кредитному зобов'язанні на спадкоємця, який в подальшому несе відповідальність перед банком в межах вартості майна, одержаного у спадщину.
Раніше повідомлялося, як за новим законом буде проходити процедура вилучення житла за борги по комуналці.