Невтішний прогноз щодо української економіки дало міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings. На думку його аналітиків, Україні все складніше фінансувати військові витрати.
Fitch Ratings повідомляє, що потреба України у зовнішньому бюджетному фінансуванні цього року становитиме 39 млрд доларів. Кредити західних партнерів і підтримка Міжнародного фонду є вирішальними факторами забезпечення зростаючих потреб нашої країни у фінансах на третій рік війни.
Наступного року в України має з'явитися ще одне надійне джерело коштів. Йдеться про прибуток з розміщених та заморожених у Європі активів Російської Федерації. Нагадаємо, країни G7 погодилися за рахунок цих грошей надати Україні кредит на суму 50 млрд євро. Це, на думку аналітиків Fitch Ratings, знизить невизначеність щодо фінансових джерел наповнення бюджету.
"Проте ризик скорочення підтримки США після листопадових виборів, потенційно слабкіша політична підтримка в Європі та обмеження в спроможності місцевих банків поглинати зростаючий випуск державних боргових зобов'язань означають, що, на нашу думку, фінансування залишиться складним завданням", - повідомляє рейтингове агентство.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
Зеленський представив План стійкості України: подробиці
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
В умовах відбиття російської агресії Україна не може ефективно реорганізувати свої фінанси, тож державний борг зростатиме, прогнозує Fitch Ratings. За прогнозом його аналітиків, цього року він збільшиться до 92,5% ВВП країни.
Дефіцит держбюджету України на 2024 рік рейтингове агентство оцінює у 17,1% ВВП.
Проте в умовах підтримки за програмою МВФ та забезпечення Нацбанком гнучкого обмінного курсу шляхом інтервенцій Fitch Ratings оцінює ризики для фінансової стабільності України як низькі.
Нагадаємо, у Мінфіні оцінюють дірку в бюджеті 2024 року в 500 млрд гривень. Для того, щоб знайти ці кошти, фінансове відомство підготувало підвищення податків.