Біженцям з України дали поради, як користуватись своїми платіжними картками за кордоном

Автор: Марченко Любов

Біженці з України, які вимушені були покинути свої домівки та опинилися за кордоном, матимуть змогу скористатись там платіжними картками українських банків.

Біженцям з України дали поради, як користуватись своїми платіжними картками за кордоном - today.ua

Для того, щоб якомога ефективніше розпорядитись своїми заощадженнями, нашим співвітчизникам слід врахувати кілька важливих моментів. Ці поради дозволять вам почуватися в чужій країні більш захищеними.

Не кваптеся в Україні зняти з картки готівку у гривнях

Якщо ви маєте намір податись за кордон, то гроші, які у вас є на картках, краще не знімати. Гривнева готівка зараз за кордоном не котирується. Звісно, її можна буде десь обміняти, але за дуже невигідним курсом. Тому краще тримати заощадження на картці.

Натомість українські банки масово відкривають свої картки для розрахунків за кордоном. Так уже зробив ПриватБанк, а за ним і більшість вітчизняних банків. Банки встановили спеціальні курси валют для своїх карток. Отже, українці мають змогу розрахуватись своєю карткою в магазині, на АЗС та в багатьох інших місцях за встановленим курсом гривні до місцевої валюти.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Біженцям з України дали поради, як користуватись своїми платіжними картками за кордоном

За кордоном не варто знімати й місцеву готівку

Біженцям з України краще користуватись картками і здійснювати безготівкові розрахунки. Якщо ви оплачуєте товари або послуги карткою, то комісію з вас не братимуть. А от при знятті готівки в банкоматах знімуть комісійні. А особливо, якщо кошти зніматимуться з кредитної картки. Там відсоток комісійних дуже високий. Отже, за кордоном краще розраховуватись безготівково. Тим більше, що там картки приймають всюди.

Краще мати з собою картки різних банків

Якщо у вас є картки декількох банків, то беріть із собою всі. Розподіліть, якими коштами ви будете користуватись у першу чергу, а якими – в другу. Звісно, краще спочатку використовувати гроші з платіжної картки, а кредитну залишити на потім. Адже, кредит – він і в Африці кредит. Незважаючи на те, що більшість українських банків дали своїм клієнтам кредитні канікули, витрачену позичку все одно рано чи пізно доведеться повертати.

І пам'ятайте, за кордоном вам не вдасться випустити нову картку, навіть якщо стару ви загубите, або вона зіпсується. Тому бережіть ті картки, що у вас є.

Найкраще, якщо є можливість розраховуватись телефоном

Якщо ваш телефон підтримує NFC, то можна всюди розраховуватись за допомогою Google Pay або Apple Pay. Ви можете просто відкрити віртуальну карту одного з банків і всюди розраховуватись за допомогою смартфона. Це, мабуть, найзручніший і найкращий спосіб розрахунків.

Готівку в іноземній валюті краще приберегти "на потім"

Якщо у вас є з собою готівка в доларах, євро, або, наприклад, у злотих, то краще притримати її до гірших часів. Спочатку використайте гроші, які є на картках. Навіть якщо вже дійшла черга до кредитних коштів, то краще розплачуйтесь кредиткою, а валютну готівку прибережіть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, послідовність використання коштів, що у вас є, саме така: гроші з платіжних карток – гроші з кредитних карток – готівка у валюті.

Нагадаємо, Великобританія готова надати в себе притулок біженцям з України строком на 3 роки.

Головне