Біженці в Польщі живуть краще, ніж дома в Україні до війни

Автор: Марченко Любов

Через війну чималій кількості українців довелось виїхати закордон. Рятуючи своє життя та здоров'я багато українців попрямували до сусідньої Польщі. Як з'ясувалось, попри свій статус, українські біженці у Польщі почуваються матеріально краще, ніж в Україні до війни. Більш ніж половина українців, які перебувають у Польщі, зізнались, що їхній фінансовий стан поліпшився порівняно з тим, в якому вони перебували на батьківщині.

Біженці в Польщі живуть краще, ніж дома в Україні до війни - today.ua

Агентство зайнятості Gremi Personal провело власне незалежне дослідження. Досліджувався добробут українців, які наразі перебувають у Польщі. З'ясувалось, що по статистиці 51,1% відчули покращення свого добробуту після виїзду до сусідньої країни, 36,7% взагалі не відчули ніякої різниці і тільки у 12,2% добробут погіршився, позаяк в Україні у них була краща робота та краща заробітна плата.

Така тенденція відстежується як серед кваліфікованих кадрів, які влаштувались за фахом або розпочали власну справу, так і серед звичайних робітників, що приїздять до Польщі задля покращення свого фінансового стану.

"Українці, як і раніше, є цінними працівниками для польського підприємця та привабливими споживачами для польської економіки”, — каже експерт агенції Анна Джоболда.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Пенсіонерам нагадали про пільги

Опубліковано топ-10 рейтингу українських університетів: чий диплом варто здобути

У 2018 році витрати українців у Польщі сягнули щонайменше 10 млрд злотих, що еквівалентно 2 млрд євро. Українці займають левову частку економічних мігрантів у Польщі.

"Зараз більшість громадян України шукають тимчасову роботу за 6-9-місячними контрактами, тому що хочуть повернутися на батьківщину”, — кажуть експерти Gremi Personal.

Біженці в Польщі живуть краще, ніж дома в Україні до війни

Щодо цінової політики на основний споживчий кошик, то у Польщі він наразі суттєво не відрізняється, незважаючи на інфляцію. А ось місячний заробіток поляків утричі вищий, ніж в українців.

"Наразі мінімальна заробітна плата в Польщі становить 3010 злотих брутто, а в Україні — 6,5 тисяч гривень, або близько 846 злотих”, — наголошують аналітики.

Міністерство сім’ї і соціальної політики Польщі оприлюднило дані, згідно з якими частка українців, що влаштувались на роботу у Польщі за спрощеною процедурою, сягнула вже близько 650 тисяч осіб. Професор Мацей Дущик із Центру досліджень міграції Варшавського університету розповів що на допомогу українським громадянам Польща вже витратила 3,5 мільярди злотих що рівно 750 млн євро. Та водночас українськими громадянами було сплачено податків у розмірі 10 мільярдів злотих.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За підрахунками аналітиків консалтингової компанії Deloitte, інтеграція біженців з України у полььску економіку може в майбутньому сприяти зростанню ВВП Польщі від 0,2 до 3,5%.

Нагадаємо, Польща запроваджує нові правила для біженців з України. З наступного року майже для всіх українців запроваджується плата за проживання в цій країні. Водночас для наших громадян, зареєстрованих у Польщі, буде спрощено процедуру перетину кордону.