Безкоштовне житло на зиму українським біженцям у Румунії: як отримати

Автор: Лобанова Єлизавета

Румунія продовжує приймати біженців з України, незважаючи на те, що до цієї країни їде набагато менше людей, ніж у сусідні Словаччину, Молдову та Болгарію. На сьогоднішній день українські громадяни мають можливість перезимувати в Румунії, оскільки перед ними відчинили свої двері багато готелів.

Безкоштовне житло на зиму українським біженцям у Румунії: як отримати - today.ua

Українцям, які планують знайти тимчасовий притулок у Румунії, туристичні агенції пропонують евакуаційні автобусні рейси двічі на тиждень за програмою "Притулок" від ЄС. Біженці отримають безкоштовне проживання та 2-разове харчування. Їм доведеться заплатити лише за проїзд в автобусі у супроводі гіда – приблизно 100 євро.

Готелі, в які запрошують українців, розташовані на курортах Констанца та Трансільванія. Виїзди у грудні пропонують із Києва, Житомира, Вінниці, Хмельницького, Чернівців, Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Кропивницького, Одеси та Умані.

Безкоштовне житло на зиму українським біженцям у Румунії: як отримати

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Для евакуації до Румунії українцям потрібно мати закордонний паспорт. Винятки зараз роблять для людей, які евакуюються із зони активних бойових дій. Діти можуть виїжджати за свідоцтвами про народження.

Румунська сторона приймає будь-які документи, що засвідчують українське громадянство. Якщо дитина їде у супроводі родичів без батьків – потрібна довіреність.

Після прибуття до Румунії українцям надається статус тимчасового захисту, який діятиме до 4 березня 2023 року з продовженням двічі по 6 місяців.

Тимчасовий захист можна запросити в пункті перетину кордону Румунії, зокрема в транзитній зоні. Також після в'їзду можна звернутися до Імміграційного офісу чи Регіонального центру з питань процедур та розміщення шукачів притулку в окрузі за місцем знаходження.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Румунія не надає українцям соціальні виплати від держави, але можна отримати допомогу від міжнародних організацій: УВКБ ООН, Червоний Хрест, ЮНІСЕФ. Сума допомоги складає приблизно 110 євро на кожного члена сім'ї протягом 3 місяців.

Раніше повідомлялося, на яку роботу можуть розраховувати українські біженці у Німеччині, Польщі та Румунії.