Безкоштовна вища освіта за кордоном. Чому я обрала Словаччину

Автор: Наталія Будянська

Вступна компанія у Словаччині розпочинається у лютому і триватиме до кінця травня. Тобто якщо дитина зараз в 11 класі і ви ще не визначились який ВНЗ обрати, яку країну та що для цього потрібно, не пізно розглянути Словаччину.

Безкоштовна вища освіта за кордоном. Чому я обрала Словаччину - today.ua

Чому саме Словаччина?

Це був довгий і болісний вибір країн. Як турботливі батьки, спочатку ми спілкувалися з українцями, що живуть та навчаються в Іспанії, Німеччині, Австрії, Чехії, Італії, Португалії тощо. Порівнювали рівень освіти, ставлення до українських студентів, надання можливості практики, підробітку, обміну ВНЗ за спеціалізованою програмою, вартістю проживання, харчування, свої фінансові можливості та мільйон інших моментів. Громадянство, дозвіл на проживання - як отримати, що для цього треба робити і як легше інтегруватися в суспільство. Мова, яку можна вивчити і не зламати дитині життя. Загалом, це був довгий процес. Подобалась Іспанія, але ж там не було освітньої програми для українців, як і житла. Цікавили Нідерланди, але ми не мали таких грошей, щоб платити 8000 євро за семестр. Тож, шукали європейську країну з державною програмою для українців.

Нарешті  обрали Словаччину. ЇЇ плюси:

Популярні зараз

Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

  • навчання у Словаччині для українців безкоштовне (!)

У 2014 році було підписано угоду, завдяки якій українці безкоштовно (!) здобувають освіту в Словаччині.

  • немає вступних іспитів.

При поданні документів більшість спеціальностей у словацьких університетах немає вступних іспитів, тобто. зарахування відбувається на підставі виписки оцінок та середнього балу. Наше ЗНО їм пофіг.

  • доступна ціна проживання.

Кожен студент з України отримує місце у гуртожитку,  60-90  євро на місяць. Студентські гуртожитки  більше схожі на готелі - блочна система, проведений інтернет, чайники, індукційні плити на кухні, горяча вода цілодобово. Про гуртожитки напишу окрему статтю.

  • якісна освіта.

Всі  державні університети з акредитацією отримують фінансування від Європейського Союзу, отже, якість освіти у словацьких університетах відповідає європейським нормам. Після закінчення навчання випускники одержують диплом, який дає можливість працювати в будь-якій (!) країні ЄС.

  • Словаччина одна з країн Європейського Союзу, яка надає іноземним студентам ВНЖ ОДРАЗУ ПІСЛЯ ПРИЇЗДУ В КРАЇНУ, а не студентську візу.
  • Мова схожа на українську. Навчається швидко та легко. В середньому – за півроку. Тобто, можна починати з лютого. Зараз.
  • Під час навчання студенти мають можливість вивчати інші мови (англійську, французьку, німецьку, італійську, іспанську та ін.) додатково за бажанням.
  • студенти мають право безкоштовного (!) пересування потягами по всій Словаччині
  • повноцінний обід у студентській їдальні 2-3 євро
  • у Словаччині діє програма з обміну студентами, таких як Erasmus або Work&Travel
  • Кожен університет має спортивні кафедри з різними спортмайданчиками. Всі вони є у вільному доступі для студентів. Також будь-який вид спорту, доступний на кафедрі, можна вибрати як додатковий предмет (!), тобто. студент займається улюбленим видом спорту разом з тренером безкоштовно.

Ну, і окрім цього, Словаччина екологічно чиста та мальовнича країна з величезною кількістю кришталево чистих озер, термальних та гірськолижних курортів на вершинах Високих та Низьких Татр. Словацька республіка входить до 20 найбільш екологічно чистих країн світу!

Безкоштовна вища освіта за кордоном. Чому я обрала Словаччину

Чому Словаччина створила такі умови для українців і навіщо вигадала привабливу безкоштовну програму.

Якщо ви подивитеся на мапу, побачите розмір країни. Вона трохи більша за Крим. В 2013 році в країні створили ідеальні  умови для розвитку  бізнесу та якісь диво податкові пільги з метою розвитку економіки. І понеслось.

Великі корпорації почали обирати Словаччину як європейську країну для своїх філій. За ці роки тут побудували заводи: Porcshe, VW, AUDI та SKODA, Kia Motors, Jaguar Land Rover, Sumsung та багато інших світових брендів.

Створилися робочі місця, а своїх випускників ВНЗ не вистачало. Щоб залучити іноземних школярів навчатися у ВНЗ Словаччини, створили цю держпрограму. Шляхом досліджень та порівнянь між найближчими сусідськими країнами, з'ясувалося, що рівень знань українських випускників вищий, ніж в інших пострадянських країнах. Тому програму держфінансування освіти націлили на українців.

В Словаччині навчання в школах триває до 18 років, нашім випускникам дозволено вступати до державних вишів з 17 років. Безкоштовна программа розрахована на 5 років (3 – бакалаврат, 2 – магістратура)

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Про студентські гуртожитки, ціни на продукти в супермаркетах, учбовий план, сессії та заліки – напишу в інших розділах. Не пропустіть продовження блогу про Словаччину, якщо вас цікавить тема навчання за кордоном.

Та підписуйтесь на мій акаунт в інстаграм, відповідаю на всі запитання - https://www.instagram.com/nataliabudianska/

Головне