Банки заарештовують рахунки українців: як розблокувати 13 400 грн з картки

Українські банки отримали можливість арештовувати рахунки клієнтів на вимогу виконавчих органів. Під арешт потрапляють навіть зарплатні та пенсійні картки українців, що не є законно. Попри це, у боржників є право розблокувувати 13 400 грн в місяць та витрачати ці кошти.

Банки заарештовують рахунки українців: як розблокувати 13 400 грн з картки - today.ua

Як розблокувати кошти із заарештованого рахунку

Для розблокування коштів на заарештованому рахунку у банку боржник повинен звернутися до державної виконавчої служби або приватного виконавця, який наклав арешт на кошти, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій.

Заява подається:

  • в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку);
  • або в електронній формі (з дотриманням вимог, (https://t.me/ua_lawyer) встановлених Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг»).

У заяві обов’язково зазначаються:

  • номер поточного рахунку, який фізична особа-боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій;
  • найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.

Банки заарештовують рахунки українців: як розблокувати 13 400 грн з картки

Виконавець протягом 2 робочих днів з дня отримання відповідної заяви виносить постанову про визначення поточного рахунку боржника у банку для здійснення видаткових операцій. Не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови виконавець надсилає відповідну постанову в банк, який розблокує 13 400 гривень на його рахунку.

Банки не мають права самостійно знімати арешти з рахунків – вони відкривають доступ по коштів лише після отримання наказу від виконавців.

Нагадаємо, на які категорії населення арешт рахунків не поширюватиметься.