Банки в Україні змінили умови депозитів для громадян: на скільки зросла сума виплат за вкладами

Банки в Україні вирішили підвищити суму гарантування депозитів в Україні з 200 тис. грн до 600 тис. грн. Це нововведення підтримали в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики.

Банки в Україні змінили умови депозитів для громадян: на скільки зросла сума виплат за вкладами - today.ua

Йдеться про обов'язкову суму вкладів, яку Фонд гарантування вкладів поверне вкладнику у разі виведення даного банку з ринку. На сьогоднішній день максимальна сума відшкодування становить 200 тисяч гривень, але її хочуть підвищити до 600 тисяч гривень.

Одним з авторів нового законопроекту про депозити став глава профільного комітету Данило Гетьманцев. Граничну суму вкладів українцям пропонується підвищувати в кілька етапів:

  • до 400 тис. грн - до 31 грудня 2022 роки;
  • до 600 тис. грн - з 1 січня 2023 року.

Банки в Україні змінили умови депозитів для громадян: на скільки зросла сума виплат за вкладами Що стосується "Ощадбанку", вкладники-фізособи якого на сьогоднішній день отримують гарантію, що в разі банкрутства банку їм повернуть весь депозит, незалежно від його суми, то цю умова буде переглянуто. Ощадбанк стане членом Фонду гарантування вкладів (ФГВФО) і почне працювати за тими ж правилами, що і всі інші банки України. Нові правила гарантування вкладів в Ощадбанку будуть поширюватися на нові депозити, а власникам "старих" заощаджень до закінчення терміну договору про депозит турбуватися не варто.

Раніше повідомлялося, що в Україні став банкрутом і закрився банк "Земельний капітал".

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com