Today.ua

Банки в Україні збільшили ставки за депозитами: де найнижчі відсотки

Українські банки підвищили депозитні ставки, а кількість вкладів останнім часом зменшилась. З 11 березня очікується чергове посилення законодавства щодо обов'язкових резервів українських банків, тому фінустанови почали конкурувати за гроші вкладників.

На сьогоднішній день розмір обов'язкових резервів для банків становить 220,6 мільярда гривень, що більш ніж удвічі перевищує попередні вимоги.

При цьому із загальної суми депозитних вкладів фізичних осіб на початок лютого 2023 року вклади у національній валюті становлять 634,7 млрд. грн.; вклади в іноземній валюті - 406,5 млрд. грн.

Частка ФОПів у структурі вкладників станом на 1 лютого 2023 року становила 3,0%, а сума їхніх вкладів становила 112,9 млрд грн (10,8% від загальної суми вкладів).

Найактивніше підвищили депозитні ставки комерційні банки, адже вони, на відміну від державних, можуть мати проблеми з ліквідністю. Нині середня ставка в українських банках на 12 місяців вкладу становить 14,77%. На 9, 6 та 3 місяці — відповідно 14,63%, 14,48% та 13,44%.

Які банки підвищили вклади по депозитах у лютому 2023 року:

Нагадаємо, що з 13 квітня 2022 року, коли набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб", на час дії в Україні військового стану та протягом трьох місяців після скасування або припинення його дії на вклади фізичних осіб (в т.ч. ФОП) у банках-учасниках Фонду поширилися на 100% гарантії.

Після закінчення тримісячного терміну від дня скасування або припинення дії військового стану максимальна сума гарантованого відшкодування для вкладників банків України становитиме 600 тис. грн.

Раніше повідомлялося, що українські банки масово переводитимуть клієнтів на термінові депозити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ