Банки порушують умови за кредитними договорами: куди скаржитись позичальникам

Автор: Марченко Любов

Останнім часом позичальники нерідко нарікають, що банки порушують кредитні договори, змушуючи їх платити зайві відшкодування за кредитами. Якщо банк насправді порушив кредитний договір, то позичальник може звернутись зі скаргою до Нацбанку, аби відновити справедливість.

Банки порушують умови за кредитними договорами: куди скаржитись позичальникам - today.ua

Про те, як правильно обрати кредит, і куди скаржитись у випадку недотримання банком умов кредитного договору, розповіли у Нацбанку України.

Як обрати для себе найвигідніший кредит?

В усіх банків є свої умови надання споживчих кредитів. Усі вони публікуються на сайтах банків в істотних умовах кредиту. Однак це не означає, що конкретному позичальнику нададуть кредит на тих умовах, які виписані на сайті. Банк ретельно вивчатиме кредитну історію позичальника, а також його теперішній матеріальний стан, і лише тоді запропонує йому свої умови.

При цьому позичальник може обрати собі найвигідніші умови кредитування. Щоб у них було легше зорієнтуватись і порівняти умови у різних фінустанов, банки публікують паспорти кредитів (умови кредитування) за єдиним форматом. Паспорт кредиту включає в себе реальні відсотки за кредитом, додаткові комісії і платежі, а також умови його повернення.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Банки порушують умови за кредитними договорами: куди скаржитись позичальникам

Чи може клієнт відмовитись від кредиту, який він уже взяв?

Так, може. Однак лише за тієї умови, що в кредитному договорі має бути пункт щодо відмови від кредиту. Така можливість надається клієнту лише упродовж 14 днів з дати оформлення кредиту. Причому він не мусить пояснювати причину відмови. Але має повністю повернути позичені гроші з відсотками, які встигли нарости з моменту оформлення кредитного договору.

Послідовність дій при відмові від кредиту:

  • Слід звернутись до банку із написаною заявою-відмовою.
  • Повернути банку позичені кошти разом з відсотками. Гроші слід повернути упродовж 7 днів після оформлення зави про відмову.

Що слід роботи, якщо банк порушує умови кредитного договору?

У цьому випадку клієнт може скаржитись на порушника в НБУ. Але, перш ніж це робити, слід ретельно перечитати умови кредитного договору. У більшості випадків "проблема" зникне, як тільки клієнт вчитається в умови договору. Ймовірно, що причина підвищення відсотків за платежами записана в умовах договору. І ймовірно, що клієнт порушив ці умови, що призвело до зайвих нарахувань.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але й трапляється, що банки також порушують умови кредитування. У таких випадках позичальникам слід шукати справедливості в НБУ, який може змусити порушника виконати умови договору і покарати його за "самодіяльність".

Нагадаємо, українцям обіцяють дешеві іпотечні кредити під 3% річних. Але на таких умовах даватимуть кредити лише деким категоріям громадян.