Начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий розповів про очікувані цінові коридори долара в Україні на кінець місяця. Також він дав прогноз щодо вартості американської валюти восени.
Тарас Лєсовий вважає, що Національний банк України (НБУ) продовжить найближчим часом діяти згідно зі стратегією керованої гнучкості. Цей термін характеризує ситуацію, коли регулятор відмовляється від політики фіксації курсу іноземної валюти, проте робить валютні інтервенції, щоб контролювати його коливання.
"Цілком можливо, що кордони допустимих валютних коливань поволі зміщуватимуться в бік зростання: так ми припускаємо, що протягом наступного тижня доларовий коридор буде в межах 40,5-41,5 грн /долар", - заявив банкір.
Більш активна динаміка на валютному ринку розпочнеться восени, вважає Тарас Лєсовий. На його думку, діапазон допустимих ринкових курсових коливань поступово змінюватиметься. Зрештою, доларовий коридор може досягти показників 44-47 гривень за долар.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Інфляція може стати фактором, що зумовлює таке значне подорожчання американської валюти. Він нагадав, що у НБУ прогнозують цей показник на рівні 8,2% наприкінці року. Але найближчим часом інфляція залишатиметься невеликою, а курс долара – відносно стабільним.
"Все, що відбуватиметься наприкінці липня, буде надто схожим на кілька тижнів позаду: можливі нові історичні максимуми офіційного курсу, але в прямому сенсі такі рекорди будуть копійчаними. Натомість після зростання курс завжди трохи спускатиметься. Припускаємо, що вже за кілька тижнів, можливо за місяць-півтора, можна буде сказати: долар вже не опуститься нижче 41 гривень", - сказав начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.
З цим прогнозом згодні багато його колег. Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що фінансові експерти рекомендують уже зараз купувати долари, оскільки очікують на зростання цієї валюти.