В Україні багато банків та обмінників відмовляються приймати застарілі долари. У Верховній Раді оцінили ситуацію, що склалася на фінансовому ринку, та звернулися до українців.
Багато установ останнім часом стали частіше відмовлятися міняти доларові банкноти на гривню. Проблеми, зокрема, виникають із застарілими та пошкодженими купюрами, а також з тими, що були випущені до 1996 року.
Обмінники вимагають додаткових комісій за обмін таких доларів, що привернула увагу влади. У НБУ проаналізували дії банків та інших установ, послугами яких користуються українці. Їм загрожує покарання за незаконні дії.
Голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев розкритикував представників обмінних пунктів. Депутат Верховної Ради запевнив, що Національний банк України не залишить проблему без вирішення.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Хотів би при нагоді звернутися до валютних обмінників, у тому числі банків. Друзі, розумію, можливо, у пошуку додаткової маржинальності, ви трохи забулися та забули, що в країні війна. Саме тому напевно вирішили запровадити додаткову комісію за обмін "зношених" купюр , серед яких зношеними вважаються навіть пом'яті або крихітні цяточки у куточку. Ця цяточка може вам надто дорого коштувати. Якщо точніше – ліцензію. Нацбанк уже займається цією проблемою", - зазначив народний обранець.
Гетьманців також закликав громадян України повідомляти йому у Telegram про факти безпідставної відмови від обміну валют та/або вимагання додаткових комісій.
Нагадаємо, що сильно пошкоджені долари та євро здають на обмін за кордоном – йдеться про процедуру інкасо лише у відділеннях зарубіжних банків. Також можна спробувати обміняти їх на гривні в Україні.
Раніше повідомлялося, що ПриватБанк обмежив прийом доларів та євро без вказівки причин